یک کامنت

توی تلگرام برخوردم به این نوشته به نظرم جالب اومد و فرستادم براش… دوستی که سالهاست از طریق وبلاگ باهاش اشنا شدم و همیشه حمایت معنویش رو داشتم چه وقتیکه ایران بود چه الان که چند ساله مهاجرت کرده به یک کشور خارجی. همیشه دوستیش رو داشتم و می تونستم روی بودن و حمایتش حساب کنم با وجودیکه هیچ وقت فیزیکی و از نزدیک همو ندیدیم و اون یه مرد زن وبچه دار و متاهله و من یک زن تنها و مجرد.

استاد فیزیولوژی داشتیم که میگفت:
“دست بیمارهای در حال احتضار را توی دستتان بگیرید!”
میگفت: “جان،از دستها جریان پیدا میکند”!
قبل ترها،همدیگر را میدیدم
بعد تلفن آمد.
دستها همدیگر را گم کردند.
بغل ها هم همینطور.
همه چیز شد صدا.
هرم گرم نفس ها،دیگر شتک نمیزد به بیخ گردنمان.
اما صدا را هنوز میشنیدیم.
حتی صدای نفس مزاحم هایی که فقط فوت میکردند…

بعدتر،اس ام اس آمد.
صدا رفت.
همه چیز شد نوشتن.
ما مینوشتیم.
بوسه را مینوشتیم.
بغل را مینوشتیم.
گاهی هم،همدیگر را نفس خطاب میکردیم.
یعنی حتی نفس را هم مینوشتیم…

مدتی بعد،صورتک ها آمدند.
دیگر کمتر مینوشتیم.
بجایش،یک صورت کج و معوج برای هم میفرستادیم که مثلا داشت میگفت:
“هاگ(hug)” یا یک بوسه فرستاده بود یا هر چیزی…

چندوقت پیش هم،یکی آدرس کانالش را برایم فرستاد.
تا پیام را خواندم،آمدم چیزکی بنویسم برایش.
زیر صفحه را گشتم،دیدم نمیشود.
یعنی دیگر حتی نمیشد نوشت.
همان موقع عضویتم را لغو کردم .

ما دست و نفس و بوسه و بغل را قبلا کشتیم.
ولی کلمه…
من نمیخواهم کلمه را از دست بدهم؛
این آخرین چیز است …”

بعد گرفتن این مسیج برام در جواب نوشت
” ولی عوضش تغییرات جدید باعث شد که دهها دوست پیدا کنیم که قبلا پیدا کردن و به خصوص نگهداشتنشون غیر ممکن بود. نمونه اش بنده و جنابعالی”

… و پر از حس خوب شدم از خوندن کامنتش.

آدرس کانالم در تلگرام https://t.me/violetweblog


نظرات شما


 1. شیرین در 18/11/04 گفت :

  چه متن قشنگی ویولت جان
  می دونی … از وقتی همه عادت کردند کیلویی از این اموجی ها استفاده کنند حتی ابراز احساسات هم معنای واقعی خودشون رو از دست دادند.
  نمی دونم منظورم رو خوب میگم یا نه، ولی حتی در یک دوستی ساده – مثلا بین من و تو – گذر از مرحله صحبت تا گرفتن دستت توی دستم فاصله است. یعنی من به شخصه تا به حدی از صمیمیت نرسیم به خودم اجازه نمی دم وارد حریم تو بشم و – حتی برای حمایت و ابراز محبت هم که شده – دستت رو بگیرم.
  با این علامت ها و شکلک ها ملت – همه ملت ها منظورمه – همچین راحت و کیلویی قلب و بغل و ماچ برای هم می فرستند که انگار نه انگار هر کدوم از این حرکات یک مفهوم بزرگ و مهمه.
  درسته ، موافقم که دنیای مجازی هم خوبه، ولی باید مراقب معنای شکلک ها و کلمات بود و بی حساب خرجشون نکرد. کلمات اهمیت و حرمت دارند، حرکات هم همینطور.
  حالا اجازه میدی برات یه بوس بفرستم؟ Wink :*

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 14th, 2018 ساعت 5:14 ب.ظ پاسخ داد :

  آٍره عزیزم-بوووس هم برگشت به تو

  [پاسخ]


 2. سلام. بخش هایی از این مطلب در کانال وبلاگستان فارسی منتشر شد.
  https://t.me/Persianweblogs

  [پاسخ]


 3. دستهای آبی در 18/07/05 گفت :

  دل شاد کن و دریاب زندگی فرصتی کوچک است فرصتی که به سرعت به پایان خواهد آمد در فرصت کوچکمان بیا شاد باشیم و از کم بودن و کوچک بودن زندگی با لبخند انتقام بگیریم
  بیا بخندیم بر این روزگار بی مقدار
  بیا زندگی کنیم شاد زندگی کنیم
  آرام بر زمین راه برویم به اطراف نگاه کنیم به صدای گنجشکان دل بدهیم دنیا ارزش غم خوردن ندارد دنیا فانی تر از آنچیز است که به آن دل ببندیم
  بیا عزیزم سر بر باد بگذاریم بادبادک خیال را رها کنیم
  ما نیامده ایم اینجا که بمانیم ما مسافر سفر کوتاهیم بیا عشق بورزیم و برویم
  بیا عاشق باشیم عاشق دل خویش که گوهری بزرگ است وقتی در دل آرام باشیم طوفان سهمگین روزگار شاید ما را خمیده کند اما از سر ما عبور خواهد کرد چون انعطاف عشق در قلب ماست
  “دستهای آبی”

  [پاسخ]

  violet در تاریخ می 10th, 2018 ساعت 4:15 ب.ظ پاسخ داد :

  اگه خواستی بیا تو کانال تلگرام @violetweblog

  [پاسخ]


 4. sara در 18/08/05 گفت :

  بانوی قوی من از سالها قبل میخوندم وبلاگ رو همیشه الگو بودی و هستی برام .ازت قدرت گرفتم خیلی جاها هم که کم اوردم باعث شدی از خودم خجالت بکشم باعث شدی قویتر بشم ازت ممنونم.چند سال نبودم ولی امروز وقتی گشتم دیدم هستی خیلی خوشحال شدم .خیلی مواظب خودت باش .خیلیها ازت انرزی میگیرن مهربانو Razz :- Heart Heart Heart Heart :hear Kissed Kissed Kissed Kissed Kissed

  [پاسخ]

  violet در تاریخ می 10th, 2018 ساعت 4:14 ب.ظ پاسخ داد :

  ممنون عزیزم
  اگه خواستی بیا تو کانال تلگرام @violetweblog

  [پاسخ]


 5. محمد (قایق) در 18/25/05 گفت :

  [گل]

  [پاسخ]


 6. ستاره در 18/07/10 گفت :

  سلام دوست خوبم. سالها پیش خواننده خاموش وبلاگت بودم ولی مرتب سر میزدم و از نوشته هاذو امیدت لذت میبردم. نمیدونم چی شد کم کم نیومدم و کم کم وبلاگها کمرنگ شدن. الان یکهو یاد شما افتادم و در کمال نا امیدی سرچ کردم ولی سریع پیداتون کردم. خوشحالم که هنوز هرچند کم مینویسید از خودتون.
  راستی یه دختر خانم جنوبی شاید اهوازی با سن کم متولد دهه هفتاد بود فکر کنم. ایشونم ام اس داشت و وبلاگ. اسمشو دقیق نمیدونم اناهیتا یا انیتا بود. همچین چیزی. الان اونم سرچ کردم اما پیدا نکردم. شما خاطرتون هست؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ اکتبر 9th, 2018 ساعت 4:34 ب.ظ پاسخ داد :

  با این مشخصات اصلن یادم نمیاد-نو کانال تلگرامم هستی؟

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette