مهرماه ۹۶. ۵

دوماه از مرگت گذشته و من هنوز به نبودنت…به هیچ وقت نبودنت عادت نکردم.
چند شب پیش بود که با شنیدن آهنگ «قوی زیبا از حبیب» زدم زیر گریه اون هم به شدت طوریکه نفسم از شدتش بالا نمی اومد.

تو گروهی که با بچه های دبیرستان داریم حال و روزم رو نوشتم و سئوال کردم بعد گذشت این روزها عجیب نیست حال من؟
دوستی جواب داد«به نظر من تو یه روز سوگواری شدید کردی ولی بعدش ناخودآگاه دچار یه حالتی مثل انکار شدی مثلا به نظر میرسید که یهو حالت خیلی خوب شده-درحالیکه به نظر من فقط پس زده شده بود این غم البته درگیرش بودی ولی احتمالا یه جور پذیرش هم باهاش بوده ضمن اینکه دوماه خیلی به نظر من طبیعه حالا هی اون حالتها برمیگرده شاید مثلا اگه میتونستی روزهای اول حسابی عزاداری کنی یه کم زودتر تموم میشد ولی هرچی بوده دست خودت نبوده نمیدونم پیشنهادم درسته یا نه ولی گاهی به چیزهایی که دراین رابطه آزارت میداد فکر کن و یادآوری کن ،سخته یهو نیست شدن کسی… عیبی نداره گریه آدمو سبک میکنه.»

حالا شما پیشنهادی برای گذر از این حالت دارید.


نظرات شما


 1. سپیده در 17/27/09 گفت :

  همه ما وقتی عزیزی رو از دست میدیم دچار خلا میشیم و بی تابی هایی که با هیچی نمیتونه آروم بگیره. زمان، زمان درد رو کهنه میکنه باز از یاد نمیره ولی عادت میکنیم. عادت به عشق عادت به رفتن عشق

  [پاسخ]


 2. سوسن جعفری در 17/27/09 گفت :

  سلام عزیزم. چهارده سال گذشته از درگذشت پدرم و من هنوز به نبودنش عادت نکردم. این را بپذیر که قرار نیست عادت کنی. این گریه‌های نفس‌بر را خیلی تجربه کردم. حالا پدر که جای خود دارد، همسر به مراتب سخت‌تر است. نمی‌دونم اعتقاد داری یا نه ولی در حقش احسان بکن یا بگو برایش قرآن و نماز بخونن مطمئن باش روح هر دو آرام می‌گیره. خدا بیامرزه ایشون رو و به تو صبر بده.

  [پاسخ]


 3. لیلا در 17/27/09 گفت :

  ویلی جان، حتا تا شش ماه طبیعی هستش. دو ماه که زمان بسیار کوتاهی ست. خودت و احساساتت را سانسور نکن و با برون ریزی احساس حالا با صحبت کردن با دوستان نزدیک و مشترک تون و گریه سبک تر میشی. با نظر دوستت هم در مورد این که اون دو سه روز اول اصلن زمان کافی نبوده برای سوگواری کاملن موافق هستم. به خودت زمان بده. هیچ چیز مانند زمان مسکن فقدان ها و زخم ها نیست…

  [پاسخ]


 4. بهناز در 17/27/09 گفت :

  سلام. اول تسلیت میگم، البته واقعا این جمله خیلی زیباست(تسلیت واژه ی کوچکی است در مقابل غم به این بزرگی)
  عمر خیلی کوتاهه(حتی صد سالش). وقتی جوونتر بودیم، وقتی کسی میگفت ۸ سال پیش پدرم را از دست دادم، برامون خیلی بزرگ میومد ولی الان همچین از خاطرات ۳۰ سال پیش حرف میزنیم که انگار دیروز بود. پس برای مدت به این کوتاهی که از زندگیمون مونده (حتی اگر شصت سال هم باشد) چرا باید اینقدر غصه بخوریم؟ همانطوریکه تا به حال با این سرعت گذشته، بعد از این هم به همین سرعت می گذره. واقعا معلوم نیست در پس این پرده چیست، ولی مطمئنا آنها از ما بیشتر در آرامش هستند.
  کتاب سفر روح را اگر نخواندی بخوان، خیلی موثره. خدا بهت صبر بده (صبر در زمان دلتنگی).مطمئنا مثل همیشه میتونی از پس این غم بزرگ هم بربیای .

  [پاسخ]

  violet در تاریخ سپتامبر 27th, 2017 ساعت 6:05 ب.ظ پاسخ داد :

  خوندمش

  [پاسخ]


 5. کامشین در 17/27/09 گفت :

  ویولت جان به این فکر کن که اتفاقی که افتاده “همیشه نبودن” آن خدا بیامرز نیست. بلکه بین شما فراق افتاده. دیگه زمان و مکان یکسانی را با هم تجربه نمی کنید اما روزی می رسه که دوباره همدیگر را خواهید یافت. ما الان اسیر این زمان و مکان هستیم و ناچاریم صبر کنیم. قوی باش دختر خوب. کاملا طبیعی است که بخواهی غصه هات را با گریه کردن نشون بدهی. به خودت فشار نیار و آروم و راحت بگذار اشک هات جاری بشوند. گریه کردن خیلی هم خوبه.

  [پاسخ]


 6. ماریا در 17/27/09 گفت :

  ویولت صادقانه بگم بهت، از عکس العملت تعجب کردم و جا خوردم. میدونی به نظرم خیلی زود باهاش کنار اومدی. البته با توجه به نوشته خودت این نتیجه رو گرفتم.. اون دوستت کاملا درست گفته در مورد انکار. تجربه خود من از فوت عمو و شوهر خاله ام که هر دو خیلی برام عزیز بودن اینو میگه که ۲ ماه خیلی زمانه کمیه برای این غم. اون هم برای کسی که اون قدر بهش نزدیک بودی و حس عمیق عاطفی بهش داشتی.
  خودت رو راحت بذار. اصلا عیب نداره گریه کنی جیغ بزنی دلتنگی کنی. به در و دیوار مشت بزنی و زمین و زمان رو فحش بدی. طبیعیه. بزار هر چی تو وجودت خالی بشه.
  و در نهایت به این فکر کن که فقط از هم دور شدین. جدا نشدین. توی یه جای بهتر قطعا همدیگر رو میبینین.

  [پاسخ]


 7. سینا در 17/30/09 گفت :

  راجع به تولد شرنگ که در تلگرام نوشتی، تا اونجایی که من می دونم تولدش توی شهریور هست نه مهر.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ سپتامبر 30th, 2017 ساعت 7:33 ب.ظ پاسخ داد :

  ۲۲ مهرماه ه-ممنون از تو

  [پاسخ]

  violet در تاریخ سپتامبر 30th, 2017 ساعت 7:36 ب.ظ پاسخ داد :

  تولدش ۲۲ مهرماهه-ممنون از تو

  [پاسخ]


 8. سینا در 17/30/09 گفت :

  ضمناً یک مبلغ ناچیزی هم در حد توانم واریز کردم.

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette