آقای قاضی

از قدیم بر این اعتقاد بودم که وقتی دونفر در اوج دوست داشتن و تفاهم حرفشون میشه و کدورت پیش میاد و اصطلاحا بینشون شکرآب میشه یه نفر سومی باید باشه نا حرف دونفر رو برای همدیگه ترجمه کنه تا اون سوتفاهمه از بین بره.
همیشه اون نفر سوم که با آدم یکرنگ باشه و به دور از حب و بغض حرف بزنه و قضاوت و نصیحت کنه، موجود نیست.
واسه همین من یه شخصیت خیالی بنام “آقای قاضی” برای خودم ساختم که دونفری(با صاحب دعوا!!) میریم پیشش و طرح دعوی می کنیم و آقای قاضی با شنیدن حرف دو طرف دعوا سعی در میانجیگری می کنه… خوبی این روش اینه که حرفهای نگفته و قلمبه شده ته دلت رو هم بی خجالت و رودروایستی بیان می کنی… و حرفی که از نظر تو یه معنی دیگه و خاص میده از دیدگاه دیگری،بدون سانسور میشنوی و بعد قضاوت می کنی.

‏چرا کشتیش؟
+آقای قاضی با من خیلی مهربون بود .
_خب این که خوبه .
+آقای قاضی با بقیه هم همونقد مهربون بود….

مثلا،دیالوگ بالا رو برام فرستاده،میدونم هیچ کُشتنی نه تو برنامه اون هست و نه من و فقط یه دیالوگ خیالی ه ظاهرن… ولی توجه ام به کُنه نوشته جلب میشه… ظاهرا علاوه بر اون با دیگران هم زیادی مهربونم وبه این خاطر مهربونی من برای اون دیگه مفهوم خاص بودنش رو از دست داده… و این یعنی زنگ خطر.

پ.ن: جالبی و کاربردی این شخصیت سازی اینه که آقای قاضی من اصلن قضاوت نمی کنه و نسخه برات نمی پیچه و فقط یه شنونده خوبه که از بالای عینکش به تو نگاه میکنه و سبب میشه بهتر و حتی روشنتر به قضیه پیش اومده نگاه کنی و بعد خودت تصمیم بگیری که راه درست برخورد با مشکلت چیه.


نظرات شما


 1. behnam در 17/27/03 گفت :

  سلام، به نظر من اگه کسی باشه که فکر میکنی بهت دلبسته و عاشقت شده و ببینی که در ظاهر بغیر از تو به هرکس دیگه ام محبت میکنه، دیگه در این وضعیت بهترین قاضی همون قلب تو و قدرت درک عشق توست که به کمکت باید بیاد. عزیزم تو این زمونه ما ، هرکسی مهارت درظاهر عاشق شدن و عاشق کردن رو به مدد توسعه وسایل ارتباطی یاد گرفته فقط تویی که باید قدرت تمییز عشق ساده و بی ریا و -عشق پاک- را از بقیه داشته باشی.

  [پاسخ]


 2. شیرین در 17/28/03 گفت :

  نمی دونم مهربونی تو دقیقا چطوره ویولت جون ولی دوست داشتن دوستانه، با دوست داشتن عاشقانه متفاوته. اگر کسی – طرف مقابل – این تفاوت رو متوجه نباشه یه کمی نا امید کننده است.
  میشه باهاش صحبت کرد و توضیح داد.
  Good Luck Wink

  [پاسخ]


 3. behnam در 17/29/03 گفت :

  ولی ویولت یه چیزی بگم واقعا نمیشه به محبت مردم این دوره زمونه اعتماد داشت با وجود این همه دورویی ها! واسه همین تقصیر رو در طرف مقابل نباید دید که هی با شک و شبهه هاش میخواد جواب خودشو پیدا کنه و اون اعتماد یافتن به عشقی که تو براش داری و بهمین دلیل بیشتر بهانه گیری برای پیدا کردن یه حس اعتماد در خودشه و این شاید توروهم آزار بده، اینم از معایبات این دوره زمونه ماست عزیزم

  [پاسخ]

  violet در تاریخ مارس 30th, 2017 ساعت 11:14 ق.ظ پاسخ داد :

  اگه واقعا خودت باشی به نظر من مشکل حله و عدم اعتماد میشه مشکل طرف مقابلت که تو رو باور نکرده و این دیگه مشکل تو نیست

  [پاسخ]


 4. ماریا در 17/29/03 گفت :

  کمی هشدار دهنده است. میدونی این که با کمی توجه تو به دیگران بهانه پیدا میکنه تا رابطه خودتون رو متاثر کنه و علی رغم علاقه ای که تو بهش داری اون رو از دست رفته ببینه اصلا خوب نیست. دوست داشتن خیلی عزیزه. به قول دکتر شیری ” باید در جام زرین بنوشیش نه در کاسه حلبی ”
  راستش ادامه بده به این وضع به جایی میرسه که دیگه دلت رو خالی میکنه.

  [پاسخ]


 5. eve در 17/30/03 گفت :

  یه خبر خیلی حوب. یه داروی جدید امروز تو امریکا تایید شد Smile

  [پاسخ]

  violet در تاریخ مارس 30th, 2017 ساعت 11:16 ق.ظ پاسخ داد :

  هورااا احتمالا همونه که fda سه ماه وقت خواسته بود برای تاییدش

  [پاسخ]

  eve در تاریخ آوریل 6th, 2017 ساعت 7:41 ق.ظ پاسخ داد :

  خیلی براش سر و صدا شده. Big Smile)))))))))مدل ثانویه پیشرونده هم اثر داره. فکر کنم مال شما همین بود؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 6th, 2017 ساعت 12:01 ب.ظ پاسخ داد :

  بله-پیشرونده ثانویه است

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette