هرچه می خواهد دل تنگت بگو

۲۴/۳/۹۵
دیشب فکر میکردم که دلم تنگ شده برای اون نوشتها و کامنتهای جنجالی سالها قبل،برای ویولتِ سالها قبل.
دلم خواست باز یه نوشته چالش برانگیز بذارم…ولی خُب این احتیاج به همکاری شماها داره،که اگه استقبال شه ،ادامه دار خواهد بود.
برای شروع یه سئوال و یه بحث تو فکر خودم هست ولی فکر کردم از همین ابتدا شما رو هم دخیل کنم.
میدونم ماه رمضونه و عده زیادی روزه دار که حال کامنت گذاشتن و مشارکت رو ندارن ولی اونهایی که می تونن لطفا دریغ نکنن.

چه سئوالی همیشه ته ذهنتون بوده که دلتون میخواسته نظر بقیه رو هم در موردش بدونید که بتونید یه جمع بندی بکنید که رفتار یا فکرتون در قبال اون علامت سئوال درست بوده یا نه؟…سئوالی که مطمئنن نمیشه به راحتی تو جمع و حتی در میون دوستان مطرح کرد؟
پ.ن: کامنتهاتون رو تو وبلاگ بذارید من با اسم “یه خانم” یا “یه آقا” انتشار میدم.آدرس پستتیون برای عموم نمایش داده نمیشه ولی اگه کامنتتون بازخوردی داشته باشه،اون پیغام براتون ایمیل میشه.
پ.ن۲:مثلا من همیشه برام سئوال بود که چرا آلبوم”پاها” اینقدر تو فیس بوک طرفدار پیدا کرد و لایک خورد که مطرح کردم و از جوابهای شما رسیدم به مقوله “فتیش” و دوزاریم افتاد که چرا… حالا شما هم از این دست سئوالات دارید؟
پ.ن۳:این نوشته رو تو وبلاگ هم میذارم.


نظرات شما


 1. یه آقا در 16/13/06 گفت :

  سلام، کلا چالش خوبیه ویولت عزیز! پیشنهادم مطرح کردن مساله خودارضایی به صورت کلی و در صوت تخصصی کردن مطلب خودارضایی در متاهلین هستش!

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 10:39 ق.ظ پاسخ داد :

  خود ارضایی در متاهلین می تونه سئوال خیلیها باشه-ممنونم

  [پاسخ]


 2. شیرین در 16/13/06 گفت :

  من سئوال خاصی ندارم ویولت جان و مشکلی هم با انتشار اسمم ندارم Wink اما همیشه برای شرکت در گفتگوها حاضرم.
  در مورد سئوال این دوست عزیز در مورد خودارضایی … متاسفانه این مقوله را خیلی ها با اعتقادات دینی می آمیزند و حاصلش – منظورم توصیه های فیگورهای مذهبی مثل اخوندها و کشیش هاست و مشابهش – یاوه هایی ست که نه در آسمان می گنجند و نه در زمین و ربطی هم با واقعیت و سلامت بدن و روان ندارند.
  در وحله اول خوب است که بنا را بگذاریم روی مطالب صرفا علمی. دوم اینکه خود ارضایی چه برای زن و چه برای مرد نه خطر جسمی دارد و نه روانی. برعکس … گاهی برای داشتن نتیجه خوب در رابطه جنسی بهتر است مرد قبلا خودارضایی کرده باشد مخصوصا برای مردانی که خیلی زود به ارگاسم می رسند و توانایی به ارگاسم رساندن پارتنر زن خود را ندارند.
  داشتن ارگاسم بطور مرتب در تمام طول زندگی هم برای زن مهم است و هم برای مرد. اخیرا مقاله ای خواندم که داشتن ارگاسم – چه از طریق رابطه جنسی و چه خود ارضایی – باعث کاهش قابل توجه سرطلان پروستات در مرد می شود.
  باید توجه کرد که تعداد دفعات خودارضایی مهم است. تعدد آن باید به نحوی باشد که به برقراری رابطه جنسی با پارتنر صدمه نزند و بواقع جانشین آن نشود. برای افرادی که پارتنر ندارند هم مشابه همین وضعیت است. کسی که بطور سیستماتیک نیازمند خودارضایی به دفعات در یک روز است قطعا مشکلی دارد. در صورتی که انجام آن به دفعات محدود در یک هفته هیچ مشکلی ندارد و کاملا طبیعی ست.
  این واقعیت البته باقی می ماند که کلا بدلیل همان حس گناه عمومی، اکثرا در این مورد صحبت نمی کنند و باعث می شوند هر کسی فکر کند فقط خودش است که نیاز به خودارضایی در خود می یابد و وحشت ناشی از انرمال بودن را تجربه می کند! حال آنکه واقعین اینطور نیست و بالای نود درصد افراد، چه زن و چه مرد این امر را تجربه می کنند و کاملا هم طبیعی ست و جزو نیازهای بدن است.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 3:52 ب.ظ پاسخ داد :

  ممنون از مشارکتت شیرین جان.ولی فک نمی کنی برای زن یا مردی که همسر داره درست نیست(البته که جوابم رو تو کامنتت خوندم)ولی شاید حرف من هم تحت تاثیر باورهاست و جنبه علمی نداره.

  [پاسخ]

  شیرین در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 4:27 ب.ظ پاسخ داد :

  فکر نمی کنم خودارضایی معنای خیانت داشته باشه! وقتی در یک زوج یکی یا هر دو طرفین چنین نیازی داشته باشه، دلایلش می تونند خیلی چیزها باشند. اگر دلایل پاتولوژیک هستند یا مربوط به کیفیت رابطه میشن باید ریشه یابی و درمان بشن اما غیر از اینها خیلی چیزهای دیگر می تونند دلیل باشند.
  مثال: فرض کن من یک آدمی باشم که بهترین اوقات روز برای سکس داشتن برایم صبح باشد. صبح زود. اگر پارتنرم بدلیل کاری یک هفته صبح کار و یک هفته عصر کار باشه یک گزینه خوب برای من نوعی خود ارضایی در صبحه. مثل این مورد خیلی عوامل دیگه می تونند تعیین کننده باشند.
  در همین مورد که مثال زدم اضافه می کنم که من به شخصه ترجیح میدم خود ارضایی کنم تا اینکه انجام سکس رو به وقتی موکول کنم که زمان کاری پراتنرم اجازه میده ولی در واقعیت در ان بازه زمانی ساعت بیولوژیک من کاملا نسبت به قضیه بی تفاوته! انجام سکس در ساعتی از روز که دوست نداریم، دروغگویی به خود و پارتنره. یک خودارضایی خوب و راضی کننده بنظرم خیلی بهتر و راستگویانه تره. هم در حق خودمون و هم در حق پارتنر.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 4:57 ب.ظ پاسخ داد :

  مثالت گویا بود…ممنون از پاسخت


 3. Mina در 16/13/06 گفت :

  خوش حالم که برگشتی Smile این خوبه که ویولت مثل همیشه با جسارت قابل تحسین تابوشکنی میکنه و محیطی رو برای بحث آزاد ایجاد میکنه. همین حاشیه های خاکستری محل بحثه دیگه. شاید با این حرف زدن ها، کمی به حقیقت داستان نزدیک بشیم…
  همیشه این برای من سوال بود که مرز بین اروتیسم و پورنوگرافی کجاست و اینکه بهترین روش برای تشخیص یک اثر پورنوگرافیک چی میتونه باشه

  [پاسخ]


 4. A.M در 16/13/06 گفت :

  موافق شیرین هستم! ولی کمی باید به بار روانی قضیه و وضعیت جامعه بیشتر توجه کرد و اینکه شرایط سکس و به دنبال اون خودارضایی در جامعه فرق کرده

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 4:58 ب.ظ پاسخ داد :

  میشه بیشتر توضیح بدی

  [پاسخ]

  A.M در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 5:04 ب.ظ پاسخ داد :

  اونقدر شرایط جامعه عوض شده که روند روابط عوض شده! واضحتر می گم بعضا در مبحث روابط متاهلین ، خودارضایی که امری تقبیح شده نیست، جاش رو به خیانت و سکس با نفر جایگزین داده!
  خیانت بار روانی شدیدی داره که خودارضایی چون محصول دوران مجردی هستش اینو نداره! ولی خیانت رو هم اگر با شرایط سلامتی و روانی مورد هدف خودارضایی نیگا کرد، می تونه قابل توجیه باشه

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 13th, 2016 ساعت 5:58 ب.ظ پاسخ داد :

  حرفت درست-ولی با این حرفی که زدی من نتیجه میگیرم که وقتی آدم تو روابط سکس با پارتنرش ارضا نشه و نخواد خودارضایی هم بکنه به طرف دیگری لاجرم جذب میشه-درسته؟
  و اگه نخواد خیانت کنه باید خودارضایی کنه آره؟
  ولی من خودم کسی رو می شناختم که از سکس با پارتنرش راضی بود و حتی به دفعات ولی بازم خودارضایی می کرد… این توجیهش چیه؟بار روانی داره؟

  Mina در تاریخ ژوئن 14th, 2016 ساعت 11:44 ق.ظ پاسخ داد :

  @ Violet
  شاید چون خودارضایی عملی ست که به قدمت تاریخ بشریت عمر داره… این رفتار که بعضی از افراد اون و یک جور روش مصنوعی برای ارضا شدن میدونن، یکی از طبیعی ترین رفتارهای جنسی ست که در بین مردها و زن ها به یک اندازه رواج داره. (البته زن ها هرگز در این مورد به شما نخواهند گفت، همون طور که درمورد روابط جنسی قبلی شون هم چیزی به شما نمیگن)

  [پاسخ]


 5. یه دوست ِغیر هم جنس در 16/14/06 گفت :

  سلام
  من درباره علت خود ارضایی بعد از سکس تحقیق کردم و درنهایت به این نتیجه رسیدم که دربعضی از افراد یکبار سکس جسمشون و ارضا میکنه و افکارشون ارضا نمیشه و واسه همینه که بعد از سکس خود ارضایی میکنن

  خودت خوبی بانو؟
  بدون نام لطفا

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 15th, 2016 ساعت 10:19 ق.ظ پاسخ داد :

  خوبم-ممنونم-خانومت خوبه؟

  [پاسخ]

  _ در تاریخ ژوئن 15th, 2016 ساعت 3:02 ب.ظ پاسخ داد :

  سلام داره خدمتتون

  [پاسخ]


 6. یه خانوم در 16/14/06 گفت :

  من یه سوال خیلی خصوصی دارم چرا هیچ کس از مامانش راضی نیست ؟ من ازمامانم راضی نیستم ، دوستم از مامانش، مامانم از مامان بزرگ، خاله ام از مامان بزرگ . به نظر شما مشکل فرهنگیه یا علت های دیگه ای دخیله(روانشناختی).فک کنین همه این نسل ها مامان هاشون رو دوست ندارند . و مامان ها کلا توی دو دسته بی عرضه ها زورگو ها تقسیم می شوند

  [پاسخ]

  mona در تاریخ ژوئن 20th, 2016 ساعت 12:03 ب.ظ پاسخ داد :

  هیچ کس؟
  من روانی و عاشق مامانم هستم..برادر کوچیکم که ۴۰ سال تفاوت سنی با مادرم داره!!! روزی صد بار در آغوش مامانمه
  تنها راه چاره صمیمیته
  اینکه صمیمی باشیم و اشکالات همو به هم بگیم و ازشون درس بگیریم
  به هم لبخند بزنیم بهم بگیم همو دوست داریم
  خجالت نکشیم
  ما تابو خیلی چیزا برامون شکسته تو رابطه با مادر
  حتی خیلی راحت از مادرم در مورد رابطه جنسی میپرسیم مشکلات عجیب و رفتاری که میبینیم رو تو دوستامون تعریف می کنیم و نقدش میکنیم
  گزینه های دیگه ای رو که ممکن بود باشه و ما انجام بدیم و ممکن باشه به دید مادر بد باشه رو با جسارت میگیم…همدیگه رو آگاه میکنیم چرا نه..و می خندیم…در موردش حرف میزنیم و از علایقمون میگیم اینقدر که فکر می کنم ما نسبت به مامانمون دیگه زورگو شدیم نه اون برای ما…
  قبول دارم یه سری چیزها رو اصلا نمیشه تغییر داد هم تو مادرا هم تو خودمون ولی با عشق و آگاهی و خودآگاه کردن محبت میشه حداقل با هم خوب باشیم نه همیشه! اما بیشتر اوقات
  من حتی اگر مامانم بهم زور بگه!! بهش میگم داری زور میگی و اگر بعدا بخوانم تلافی کنم و ناراحت بشه بش میگم این تلافی اون زوری بود که اون دفعه بهم گفتی! چه مزه ایه؟ وقتی تلخیش رو بهش یادآوری کنی وبگی که دوست نداشتم فقط خواستم ببینی چه مزه ایه یواش یواش درست میشه :دی

  فکر کنم علت اصلیش اینه که وقت کم میذاریم برای با هم بودن..و عشق و دوست داشتن رو از هم دریغ می کنیم وگرنه مادر از هر کسی به آدم نزدیک تره
  ان شاءالله شما هم به مادرتون نزدیک بشین :*
  و همه ی مادرا سلامت باشن و روح مادران از دست رفته هم شاد و آرام..

  [پاسخ]


 7. ماریا در 16/14/06 گفت :

  چیزی که همیشه برای من سوال بوده تماس بدنی با جنس مخالفی که بهش علاقه داری ( صرفا تماس نه سکس،مثل در آغوش کشیدن و بوسیدن و نوازش) این کار میتونه درست باشه یا نه؟

  [پاسخ]

  A.M در تاریخ ژوئن 15th, 2016 ساعت 12:33 ب.ظ پاسخ داد :

  اشکالی نیست به نظر من! البته اگر شرع و عرف رو در نظر بگیری اهل اسفل السافلینی در این حالت! ولی کلیت ماجرا اینه که هر دو طرف حد و مرز این کار رو بتونن، تاکیدا می گم بتونن رعایت کنن! صرفا روبوسی و دست دادن منجر به تحریک و یا در ادامه رابطه نمیشه ولی در مورد نوازش من به شخصه معتقدم که نمیشه جلوی کارای بعدیش رو گرفت!

  [پاسخ]

  ماریا در تاریخ ژوئن 16th, 2016 ساعت 4:55 ب.ظ پاسخ داد :

  خوب پس احساسی( علاقه و عشق) اگه در بین باشه باعث میشه که به مرحله بعدی برسه؟ اگه این احساسه که منجر به تحریک میشه پس این مردایی که تو خیابون دست درازی میکنن چه لذتی از این کار میبرن؟

  [پاسخ]

  mona در تاریخ ژوئن 20th, 2016 ساعت 12:05 ب.ظ پاسخ داد :

  به نظرم همش بستگی به مرزی داره که تو ذهن من و شما و دیگری نقش بسته..

  [پاسخ]


 8. ماریا در 16/15/06 گفت :

  راسی من در مورد تو هم همیشه یه چیزی برام سوال بوده.
  چه طور میتونی این قدر حاضر جواب باشی؟البته منظورم این نیست که خصیصه بدیه. نه اتفاقا بر عکس ویژگی بسیار خوبیه.
  چی باعث میشه بتونی هر کی یه چیزی میگه( بیشتر تو موقعیت های توهین و بی ادبی ) سریع یه چیزی جلوش بذاری؟ من ۷ ساله وبلاگت رو میخونم. تو کامنتها دیدم چه طوری فک طرف رو میخوابونی.
  از کجا ناشی میشه؟ اعتماد به نفس؟ شجاعت؟ چه طوری این طوری شدی؟ چه طوری میشه این طوری شد؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 15th, 2016 ساعت 3:58 ب.ظ پاسخ داد :

  ذاتیه ماریا جان
  و اولین قدمش اینه که خودسانسوری نداشته باشی
  فقط فک خوابوندن و تهاجمی بودن شرط نیست جرات معذرت خواهی هم داشته باشی،شرطه

  [پاسخ]

  ماریا در تاریخ ژوئن 16th, 2016 ساعت 4:41 ب.ظ پاسخ داد :

  آره عذرحواهی که حتما باید باشه.
  در مورد خودسانسوری رو نفهمیدم منظورت رو و ارتباطش با حاظر جوابی
  یعنی همه ۱۰۰ درصدش ذاتیه؟ نمیتونه اکتسابی باشه؟ اگه میشه چه طوری؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 16th, 2016 ساعت 7:26 ب.ظ پاسخ داد :

  برای من که ذاتی بوده
  ولی حتما اکتسابی هم میشه


 9. فک کنم یه آقا!! در 16/16/06 گفت :

  باسلام
  من یه سوال جدید مطرح کنم
  می شه آقایون و خانم متاهلین راجب حس خشونت در روابط جنسی هم توضیح بدند؟
  منظور از خشونت می تونه رابطه جنسی خشن یا تنبیه کردن یا فلک بستن یا اسپنک کردن یا از این جور چیزها باشه

  [پاسخ]

  شیرین در تاریخ ژوئن 18th, 2016 ساعت 3:49 ب.ظ پاسخ داد :

  گمان کنم منظور شما سکس سادوماز هست درسته؟ مهم اینه که طرفین در مورد اینجور سکس داشتن توافق داشته باشند چون اجبارا یکی از طرفین در نقش خشونت کننده قرار میگیره و کسی در نقش فرد تسلیم.
  یکی از طرفین باید از سکس سادیستی لذت ببره و دیگری از سکس مازوخیستی. اگر اینطور نباشه وارد مقوله خشونت جنسی میشیم.
  کلا اصرار به هر نوع سکسی که مورد رضایت پارتنر نباشه خشونت محسوب میشه.

  [پاسخ]

  فرزان در تاریخ ژوئن 22nd, 2016 ساعت 6:12 ب.ظ پاسخ داد :

  شما خودتون تجربه همچین روابطی رو داشتید؟ در مورد تنبیه کردن و کتک زدن تو رابطه جنسی هم اگه اطلاعاتی داشته باشید ممنون می شم بگید

  [پاسخ]


 10. ماریا در 16/16/06 گفت :

  یه دوستی داشتم مشاوره خانواده بود. یه بار ازش در مورد خود ارضایی پرسیدم . به خصوص در مورد تاثیر اون در روابط زوجین.
  گفت” من مراجعه کننده ای داشتم مجرد و خانم و سالها هم خودارضایی هم میکرد.اون طور که خودش میگفت در ماه ۳ یا ۴ بار انجامش میداد. به مرور متوجه شده که مثل قبل به ارگاسم نمیرسه. یعنی زمان رسیدن به ارگاسم به مرور کمتر و کمتر شده و رسیده به ثانیه!! و اینکه کیفیت ارگاسمش هم مثل قبل نیست. و به گفته خودش دیگه حس میل جنسی خودش رو از دست داده و دیگه هیچ میلی در خودش احساس نمیکنه! و این بزرگترین دلیل ترسش از ازدواج بود و خواستگارهای خوبی رو هم سر این مساله رد کرده بود.!
  و جالب اینه که بنا به گفته خودش هیچ چیزی نمیتونه میلش رو تحریک کنه. و ادعا میکرد که کاملا غریزه جنسی خودش رو از دست داده”
  خوب این که نمونه بود از هزاران. اگه خود ارضایی عارضه نداره، پس چرا این خانم به این وضع افتاده؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 16th, 2016 ساعت 7:28 ب.ظ پاسخ داد :

  من فک کنم افراطش میل جنسی رو کم می کنه

  [پاسخ]

  ماریا در تاریخ ژوئن 16th, 2016 ساعت 10:33 ب.ظ پاسخ داد :

  افراط چرا. ؟۳ یا ۴ بار در ماه افراط ه؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 18th, 2016 ساعت 10:24 ق.ظ پاسخ داد :

  به نظر من آره-ولی قرار نیست نظرم من درست باشه حتما


 11. یه آقا در 16/16/06 گفت :

  چرا نظر من رو حذف کردید؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 18th, 2016 ساعت 10:25 ق.ظ پاسخ داد :

  ببخشید-سهوی بود-انتشار دادمش

  [پاسخ]


 12. moh در 16/17/06 گفت :

  salam violet moon yani chii ?
  mitoni rahnamaii kuni >

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 18th, 2016 ساعت 10:27 ق.ظ پاسخ داد :

  اگه منظورت دقیقا moon e یعنی ماه
  منظورت همین بود؟

  [پاسخ]

  moh در تاریخ ژوئن 20th, 2016 ساعت 3:25 ق.ظ پاسخ داد :

  are
  yanii mah violet
  esteare az che zamaaniye

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 20th, 2016 ساعت 9:19 ق.ظ پاسخ داد :

  متوجه منظورت نمی شم-گفتی استعاره از چه زمانه ایی؟یا استعاره از چه زمانی یه؟یعنی چی؟منظورت چیه؟


 13. یه خانم در 16/20/06 گفت :

  (...پیغام خصوصی از طرف شما...)
  (…پیغام خصوصی…)
  وای ویولت سوال من خیلی خنده داره
  لطفا اسمم رو پاک کن
  من برام سوال منی (مایعی که در رابطه ی جنسی از مرد خارج میشه) چه بویی میده؟ آخه خیلی ها میگن بو میده Laugh
  یه بار از یه بنده خدایی پرسیدم گفت چه میدونم بوی خیار و گوجه که نمیده بگم مثل اونه Laugh Grin ولی یه بویی داره
  به یه جواب واحد نرسیدم تا حالا Grin
  مجردی بد دردیه Big Smile))))) سوال های آدم بی جواب میمونه

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 21st, 2016 ساعت 10:11 ق.ظ پاسخ داد :

  من از خیلیها شنیدم که میگن بوی وایتکس میده!!! ولی خود من به شخصه چنین نظری ندارم Wink

  [پاسخ]

  A.M در تاریخ ژوئن 21st, 2016 ساعت 11:56 ق.ظ پاسخ داد :

  بسته به تغذیه روزانه و هفتگی فرد می تونه متفاوت باشه! البته بو معمولا یکسان هستش ولی با عرض معذرت طعم متفاوته! من یه دوس دختر داشتم که با عرض معذرت عادت به تست کردن مایع اسپرم من داشت که می گفت براساس تغذیه من، طعم و بوی منی فرق می کرد.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 21st, 2016 ساعت 3:28 ب.ظ پاسخ داد :

  ببخشید ولی حالم بهم خورد-فک کنم این حال بهم خوردگی هم بخاطر تربیت سنتی ِ که تحمل رک شنیدن این چیزا رو نداره

  [پاسخ]

  A.M در تاریخ ژوئن 21st, 2016 ساعت 5:54 ب.ظ پاسخ داد :

  بهرحال ببخشید! می تونی حذفش کنی

  violet در تاریخ ژوئن 22nd, 2016 ساعت 11:40 ق.ظ پاسخ داد :

  نه حذف نمی کنم-فقط نظرم رو گفتم

  فرزان در تاریخ ژوئن 22nd, 2016 ساعت 6:11 ب.ظ پاسخ داد :

  خانم ویولت!
  شما تربیتتون سنتی یه؟ شما که تو اون برنامه رادیویی تون راجب همه چی مخصوصا مسائل مرتبط با روابط جنسی خیلی راحت برنامه داشتید، یادتون هست؟
  در ثانی مگه شما یه زمانی متاهل نبودید؟ خوب باید با عطر و بوی مایع اسپرم آشنا باشید

  violet در تاریخ ژوئن 23rd, 2016 ساعت 9:39 ق.ظ پاسخ داد :

  آشنا هستم-ولی دوست ندارم علنی در موردش صحبت شه
  بله من تربیتم سنتی بوده ولی خودم تصمیم گرفتم ایدههام رو به اجرا بگذارم و متفاوت باشم از تربیت و ایده ایی که خودم نقشی در انتخابش نداشتم-نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

  یه آقا در تاریخ ژوئن 25th, 2016 ساعت 3:54 ب.ظ پاسخ داد :

  بوش شبیه بوی قارچه وقتی تازه میریزی تو ماهیتابه. یه پرچین هایی هم هست کنار پیاده رو ها فصل بهار اون بو رو میده.

  [پاسخ]


 14. عاصی در 16/22/06 گفت :

  با سلام
  نمی دونم من رو یادتون هست یا نه عاصی وبلاگ همسوز
  در کل غرض از مزاحمت
  با سلام
  من چند وقتی هست در زمینه طب مکمل که شامل
  طب سینوی ( سنتی )
  طب چینی
  طب سوزنی
  طب سوجوک و سوجی کره ای
  کسب علم میکنم
  که بدون دارو است و فقط از طریق انطباق های دست و پا البته بیشتر دست انجام میشود
  و گروهی زدم برای جواب به سوالات عزیزان شاید با راهکار های ساده مانند
  ماساژ دست
  دانه درمانی
  رنگ درمانی
  مگنت درمانی
  سوزن درمانی و ….
  باعث کم شدن درد عزیزان باشم
  در صورت تمایل شما نیز از طریق لینک زیر وارد شوید
  به بقیه دوستان هم اطلاع دهید
  https://telegram.me/joinchat/Bbxr0D6a5sgbMhanC8iPZA
  امید فتوحی فرد
  ۰۹۱۲۵۹۸۰۰۵۸

  [پاسخ]


 15. فرزان در 16/23/06 گفت :

  بله ممنون خانم ویولت متوجه منظورتون شدم،
  یه مسائلی هست خوب نیست خیلی علنی راجبش صحبت بشه
  حالا من یه سوال از شما داشتم
  به نظر شما اگه زن و شوهر از هم رضایت کامل جنسی داشته باشند، این رضایت جنسی می تونه پشتوانه ای باشه تا مشکلات دیگه اقتصادی و عدم تفاهم و … نتونه باعث جدایی زن و شوهر بشه؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 23rd, 2016 ساعت 9:13 ب.ظ پاسخ داد :

  به نظر من بله-مسائل خصوصی زن و شوهر نعیین کننده روابط خارجیشون ه-البته به نظر من

  [پاسخ]


 16. سعیده در 16/26/06 گفت :

  منو
  با دونستن بدی هام
  دوس داره؟

  [پاسخ]


 17. فرزان در 16/27/06 گفت :

  من یه سوالی هم از خانم های متاهل دارم
  با توجه به حالت خاص رابطه جنسی بین مرد و زن و اینکه مرد در اکثر مواقع فاعل و خانم ها مفعول هستند آیا این پوزیشن رابطه های جنسی برای خانم ها تحقیرآمیز نیست؟ خانم ها موقع رابطه جنسی از این نظر چه حسی دارند؟

  [پاسخ]


 18. نعمت در 16/28/06 گفت :

  ویولت عزیز!سلام.خیلی وقت بود که از شما خبری نداشتم.دیروز خودبخود و خیلی بیخود!یاد شما افتادم.امیدوارم سلامتی و بهبودی برایتان حاصل شود.چند روز پیش خبری در مورد درمان ام اس در کانادا شنیدم و شاید دلیل بیاد آوردن شما همین بوده باشه.کاری که در این چند ساله کرده اید بسیار ارزشمند بوده و هست.آشنایی با شما و زاویه ی برخوردتان با این بیمار مهلک بسیار آموزنده و انسانی بوده و هست…امیدوارم خبر بازیابی سلامتتان را به ما بدهید.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ ژوئن 28th, 2016 ساعت 9:31 ق.ظ پاسخ داد :

  ممنونم از شما

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette