آنچه باید بدانیم

خداوند برهر دردی ، درمانی در طبیعت قرار داده.
غلبه بر بیماری ام اس با گیاهان شفابخش ..
دوستانی که خود یا اطرافیانتان ام اس دارند، لطفا این مطلب مهم را از دست ندهید و حتما بخوانید .و اگر دوستان عزیز خدا را شکر خود و دیگر عزیزانتان به این بیماری مبتلا نیستند ،ازتون خواهش میکنم برای سلامتی و شفای بیماران مبتلا به ام اس،حتی نخوانده این مطلب را به اشتراک بگذارید ،شاید هم اکنون عزیزی نیازمند دانستن این مطلب مهم باشد.این مطلب خط به خط ان برای کسانی که مبتلا به بیماری ام اس هستند بسیار حیاتی است ..
یکی از بیماری هایی که در سالهای اخیر شنیدن اسمش هم مردم را به وحشت انداخته، ام اس یا اسکلروز چندگانه است ..علت آن است که پزشکی جدیدبرای این بیماری هم مثل بسیاری بیماری های دیگر درمانی ندارد و فقط با کورتن اقدام به نابودسازی بدن بیمار وتشدیدمشکلات او میکند .اما این بیماری در طب سنتی تعریف ساده ای دارد و به همین دلیل درمان هم دارد و حتی می توان گفت درمان بسیارساده ای هم دارد.
ام اس سردی بروز کرده در مغز و اعصاب است و باید با گرمی آن را درمان کرد،البته این تعریف ساده به معنی این نیست که طول درمان ام اس مثل یک سرما خوردگی است ولی در طول ۴ تا ۶ ماه درمان با این روش های ساده پیشرفت های چشمگیری در بیماران مشاهده می شود:
ساده ترین روش های درمان مصرف گرمی ها و به خصوص مواد زیر است:
۱- انجیر؛ شبی هفت عدد انجیر خیس خورده دریک لیوان آب که هم آب هم انجیر خورده شود
۲- زیتون؛ هفت عدد زیتون صبح ناشتا و هفت عدد زیتون شب دو ساعت بعد از شام (زیتون شور غیر کارخانه ای)
۳- چرب کرد مواضعی که دچار ضعف حسی و حرکتی شده اند با روغن زیتون بودار
۴- پرهیز از بوهای سرد و بوهای صنعتی به همراه داشتن عطر گل محمدی و استشمام مداوم آن بسیار سودمند است
۵- استفاده از ملین ها و هضم کننده ها برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش
۶- ،پژوهش های انجام شده در امریکا نشان میدهد که هفته ای یک قاشق مربا خوری زعفران می تواند به درمان بیماری ام اس کمک زیادی کند این، دانشمندان موفق به کشف ماده‌ای در زعفران شده‌اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان بیماری ام اس و تصلب شرایین موثر است.ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.چربی تولیدی در سلولهای مغز، همانند عایق و روکش در اطراف اعصاب مغز عمل می کند. در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق محافظتی از بین می رود.بر‌ اساس یافته‌های محققان، مصرف زعفران که حاوی کروسین است، می‌تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می‌شود را تا حد زیادی در بیماران مبتلا به ام اس را کاهش دهد.نتایج این پژوهش که در نشریه ایمونولوژی امریکا به چاپ رسید، که امیدهای تازه ای را در جهت تولید داروهای جدید برای درمان بیماری ام اس به همراه داشته است.
۷-بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشمندان و متخصصان طب سنتی .سلامتی بیماران مبتلا به “ام اس” با گیاه جین سنگ .. قابل کاهش و درمان میباشد.ترکیبات شیمیایی: این گیاه دارای گلوکوزیدهای استروئیدی به نام پاناکیلون، یک ساپونین به نام پاناکسوزید یا پاناکسین، مواد صابونی، یک اسانس روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین B و ویتامین D، ترکیبات استیلنی، استرول ها و سرانجام یک گلوکوزید به نام جینسینگ می باشد. علاوه بر این جینسنگ سرشار از ویتامین‌های A ، B6 و فلز روی است. که این گیاه در درمان و کاهش بیماری ام اس کمک شایانی میکند..
۸-روزی یک مشت در روز گیاه خرفه در درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها “گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که ۳۷۵ میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.
۹-یکی از گیاهان برای درمان “ام اس” که تا ۹۰ درصد بهبودی را ایجاد کرده است، یک مشت در روز گیاه گزنه می باشد.خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هروز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید.. ، و همچنین استفاده روزانه مبتلایان به ام . اس از گیاه شاهدانه موجب کاهش لرزش های ناشی از این بیماری می شود و اثرات درمانی نسبتا مفیدی دارد به بیماران توصیه میکنم که این گیاه را بو نداده با آب مخلوط کرده و مصرف کنند شاهدانه می تواند در کاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .
۱۰-بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که روزی ۵ عدد از این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.هم اکنون درآلمان از این دارو برای درمان بیماری ام اس و همچنین درمان سرطان مغزو جلو گیری از خونریزی روده استفاده می کنند،با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران میشود، به همین دلیل از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغز استفاده شود که به درمان بیماری ام اس کمک زیادی میکند،همانطور که میدانیم هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران در رنج هستند بنابراین میتوانیم از گیاه کندر درقالب کپسول در این بیماران استفاده شود.
۱۱-گیاه‌درمانی در بیماری ام اس ..*یکی از میوه هایی موثر که در این زمینه توانسته درمان کننده خوبی باشد آناناس است. این میوه به خاطر داشتن آنزیم های پانکرناتین ملامین، مولکول های پروتئین را شکسته ونشان میدهد این آنزیم ها علاوه برخاصیت ضدالتهابی ، به کاهش میزان کمپلکس های ایمنی در گردش خون کمک می کند.بالا بودن میزان این کمپلکس ها در گردش خون در بیماریهای خودایمنی چون MS دیده میشود. آناناس با توجه به این آنزیم مانع این حمله میشود.
*بر اساس مطالعات انجام شده توسط متخصصان خارجی ..
راز سلامتی بیماران “ام اس” با سه گیاه شفادهنده :خرفه،گزنه،کندر.
۱-گیاه معجزه گر خرفه در درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها “گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که ۳۷۵ میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.
۲-یکی از گیاهان برای درمان “ام اس” که تا ۹۰ درصد بهبودی را ایجاد کرده است، گیاه گزنه می باشد.خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هرروز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید..
۳- استفاده روزانه مبتلایان به ام . اس از گیاه شاهدانه موجب کاهش لرزش های ناشی از این بیماری می شود و اثرات درمانی نسبتا مفیدی دارد به بیماران توصیه میکنم ؛یک قاشق چایخوری از این گیاه را بو نداده با آب مخلوط کرده و مصرف کنند شاهدانه میتواند در کاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .
۴*بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.هم اکنون درآلمان از این دارو برای درمان بیماری ام اس و همچنین درمان سرطان مغز و جلو گیری از خونریزی روده استفاده می کنند،با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران میشود، به همین دلیل از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغزاستفاده شود که به درمان بیماری ام اس کمک زیادی میکند ،همانطور که میدانیم هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران در رنج هستند بنابراین میتوانیم از گیاه کندر درقالب کپسول در این بیماران استفاده شود.
غذاها مضر در این بیماران : پرهیز از تخم مرغ ها ، محصولات لبنی- بستنی- ترشی-تمر هندی-ماهی- فلفل- دارچین- زنجفیل- زیره- سرکه- چای- قهوه- سوسیس – کالباس نسکافه- کاکائو- بادمجان- فست فود- برنج سفید-مواد غذایی کنسرو شده- ترک سیگار –- گوشت گاو و شتر – غذاهای سرخ کرده. از غذاهای مزاج سرد استفاده نکند.
غذاهای مفید در این بیماران: مصرف آلو خشک ، آب زرشک ، تمشک، انجیر- زیتون- بادام- کنجد- گردو- پسته- فندق- انگور- کشمش آفتابی–به ،غذاهای آب پز،و دیگر گیاهان دارای منیزیم چون دانه خشخاش،لوبیا چشم بلبلی ،اسفناج. – عسل، سبزی های تازه، نخود، چغندر، حبوبات، آجیل خام، این مواد غذایی میتواند در درمان این بیماری موثر باشند وبرای تقویت مفاصل خوردن هفته ای ۳ بار پاچه گوسفند برای بیماران ام . اس توصیه میشود
نکته: افراد زیادی مبتلا به این بیماری، در حال حاضر به لطف خدا و با همین روش ها گیاهی و توصیه های ذکر شده ،درمان و روی پای خودشان راه می روند و حتی از حالت فلجی نیز خارج شدند و بهبود پیدا کردند.دوستان عزیز، لطفا در مصرف موارد فوق زیاده رویی نکنید، میتوانید مقدار مصرف روزانه خود از این گیاهان را با پزشک مربوطه در میان بگذارید، به امید روزی که تمام بیماران سلامتی رو به دست آورند.امین
آرزوی قلبی من سلامتی شماست دوستان عزیز.التماس دعا ..
لطفا برای ارتقا سلامتی جامعه این پیام را حتما بخوانید..


نظرات شما


 1. انسيه در 15/19/04 گفت :

  باسلام و تشکر از شما
  و به امید سلامتی روز افزون برای تمامی بیماران و خصوصا سلامتی شما عزیزه دوست داشتنی
  ویولت جان ببخشی اما سوالم بی ربط به موضوع هست ببخشی اینجا می پرسم …من توی بلاگفا وب لاگ ایجاد کردم که تحقیقات و مقاله و …رو توش گذاشتم اما وقتی توی گوگل سرچ میکنم وب لاگم رو نشون نمی ده …می خواستم ببینم می تونی راهنمایی ام کنی ؟؟/ ممنون میشم

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 19th, 2015 ساعت 11:22 ق.ظ پاسخ داد :

  والله راهنمایی خاصی به نظرم نمی رسه بذار منم یه تست کنم
  به موتور های جستجوگر اجازه دادی جستجوش کنن؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 19th, 2015 ساعت 11:28 ق.ظ پاسخ داد :

  نگاه کردم فکر کنم چون بازدید وبلاگت پایینه تو جستجو بالا نمیاد و او ته مه هاست…وگرنه هست

  [پاسخ]


 2. سلام
  پایان بعضی وقتا شیرینه
  طب سنتی میتونه پنه در پنجا ام اس بندازه؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 19th, 2015 ساعت 4:06 ب.ظ پاسخ داد :

  آره می تونه ولی بستگی به نوع بیماری و پیشرفتش داره

  [پاسخ]


 3. انسيه در 15/20/04 گفت :

  ممنون ویولت جان که جوابمو دادی خانم گلی ….از شونصد نفر پرسیدم انگار نه انگار ….قربونت برم …ممنونتم بوسسسس Rolls Eyes

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 20th, 2015 ساعت 12:00 ب.ظ پاسخ داد :

 4. آرام در 15/21/04 گفت :

  سلام عزیزم، سال نوت مبارکا باشه

  ویولت جان اول بابت این پست خیلی ازت تشکر میکنم که در ارتباط با طب سنتی که به نظر من بسیار بسیار مفیدتر از طب رایج هست مطلب گذاشتی و امیدوارم که نه تنها بیماران ام اس بلکه سایر بیماران و همچنین افراد سالم جامعه هم توصیه های طب سنتی رو در زندگیشون عملی کنن که با این شیوه بسیاری از بیماریها از بین میره و افراد سالمتری در جامعه خواهیم داشت، هم به لحاظ جسمی هم به لحاظ روحی انشاالله
  اما در مورد این پستت چند تا نکته هست که باید بهش توجه بشه، درسته ام اس سردی بروز کرده در نه تنها سیستم اعصاب بلکه فکرکنم در کل بدن هست! یعنی در کل، ام اس با سردی ظاهرا رابطه نزدیکی داره، اما در مورد توصیه هایی که شده و مواردی که بیان شده باید این چند تا نکته رو بهش توجه کرد: مواردی که اشاره شده الزاما برای همه بیماران ام اس نمیتونه اجرا بشه! و حتی ممکنه ضرر هم داشته باشه! چرا این رو میگم؟ حدود ۳ سال هست که روش درمان بیماریم رو طب سنتی انتخاب کردم و اجرا میکنم تحت نظر پزشکان دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تا اونجا که من فهمیدم در مورد خودم یه داروی مشخص برای همیشه ایام تا کنون تجویز نشده و هر دو یا سه هفته یه بار و بنا به شرایط هر ماه یا ۴۵ روز یه بار ویزیت میشم و داروها تغییراتی پیدا میکنن، اینکه میگم دارو منظورم همین گیاهان دارویی یا تغذیه های خاص و ویژه هست مثلا مثل انجیر خیس خورده، که خودش به عنوان دارو تجویز میشه اما چه زمان و چه ساعت و تحت چه شرایطی این تجویز میشه که نیاز به علم پزشکی داره و همه بیماران الزاما نباید مصرفش کنن!! وقتی میرم درمانگاه و با سایر بیماران آشنا میشم و از داروهامون و تغذیه امون با هم حرف میزنیم، متوجه میشم که تفاوت های آشکاری دارن! حالا چرا تفاوت دارن؟ برای اینکه پزشکان طب سنتی با توجه به شرایط جسمی و روحی و شغلی و فصل و روز و … برای بیماران دارو تجویز میکنن که شرایط جسمی و روحی و شغلی برای هر شخص منحصر به فرد هست برای همین داروها متفاوت میشه! و میزان مصرفش نسبت به ماهها و روزهای قبل هم تغییر میکنه، کلا یه نکته بگم و اون اینکه در طب رایج یا همون نوین یا به قول خودمون طب شیمیایی از دم به همه اینترفرون میدن و تمام، کاری به سایر مسائل بیمار ندارن مگر پزشکی به لحاظ روحیات خاص خودش توجه بیشتری به بیمار بکنه!! که البته بسیار بسیار محدود هست، اما در طب سنتی فرایند تجویز دارو کار بسیار پیچیده ای هست و واقعا نیاز به توجه خاص به هر بیمار داره تا داروی درست یا همون تغذیه درست هر فرد با میزان خاص تجویز بشه، این چیزیه که من طی این سه سال شاهدش بودم و هستم، بنابراین به عنوان یه عضو کوچیک از خانواده ام اس که تحت درمان طب سنتی هست توصیه میکنم بدون مشورت پزشک طب سنتی، (دقت کنید پزشکی که تخصصش رو در زمینه طب سنتی گرفته از دانشگاههای علوم پزشکی نه هر کسی که دکون دستک باز کرده و معلوم نیست این اطلاعات رو از کجا کسب کرده) هر ماده خوراکی رو مصرف نکنید و فقط به تجویز این پزشکان درمان رو انجام بدین
  امیدوارم به زودی راه درمان نهایی بیماری ام اس مشخص بشه به امید خدا

  راستی عزیزم منبع این مطلب رو ننوشته بودی

  ببخشید دیگه از کامنت بودن خارج شد و خودش یه پست شد! شرمنده عزیزم

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 21st, 2015 ساعت 4:00 ب.ظ پاسخ داد :

  ممنون از تو ضیحات مفیدت
  مطلب برای من ارسال شده و من بی دخل و تصرف گذاشتمش

  [پاسخ]


 5. آرام در 15/21/04 گفت :

  راستی از اینکه بهم سرزده بودی ممنونم Smile

  [پاسخ]


 6. یه نفر در 15/22/04 گفت :

  سلام
  مرسی از ویولت عزیز بابت این پست
  خوشم اومد مرسی مطالب مفیدی بود
  عالی
  مرسی زنده باشی

  [پاسخ]


 7. توت فرنگی در 15/22/04 گفت :

  سلام
  خیلی خوبه زحمت کشیدین نوشتین مطلب رو
  آموزنده و خوب هست این موارد اما بنده خودم یکی از موارد شاید استثنا هستم که با وجود علاقه شدید به گرمی ام اس گرفتم
  علاقه شدید ینی روزی یک موز هفت هشت تا خرما انجیر گردو و خلاصه هرچیزی که جزو گرمترین مواد روی زمین هست
  ماهی یک شیشه عسل تموم می کردم و توی غذای ما هر روز زغفران وجود داره
  منتها فقط یک چیز خواستم بگم اونم اینکه توی همه چیز استثنا ممکنه وجود داشته باشه اگر ام اس بیماری افرادی هست که سردی جات زیاد می خورن چرا من مبتلا شدم ؟
  و واقعا همیشه واسم سوال بوده و هنوزم هیچکس جواب درستی بهم نداده ولی من همچنان می پرسم و می پرسم و می پرسم آخرش نتیجه اش رو می فهمم
  ایشاا… همگی مون شفا پیدا کنیم Smile

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 23rd, 2015 ساعت 9:19 ق.ظ پاسخ داد :

  ایشالله
  عجیبه ها…مثلا خودم رو می دونم که یه آبغوره خور حرفه ایی بودم یا مثلا ساندویچ لواشک درست میکردم با تمبر هندی لاش!!!! ولی تو…
  جوابشو پیدا کردی به منم بگو لطفن

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette