روزهای آخر سال ِ۹۲

خب سال ۹۲ هم به سلامتی داره تموم میشه …
اگه بخوام در مجموع نگاه کنم،سال بدی برام بود،خیلی بد اصن یه جورایی غربالیزه!! کردن دوستان ِقدیم و جدید بود،دوستانی با ظاهر ِ خیلی خوب و موجه ولی در باطن فاسد.
تنها اتفاق خوب و خوشایند ِ سال،ازدواج برادر کوچیکم بود و لاغیر.
از بدو شروع سال،سال تحویل رو با گریه و اشک چشم شروع کردم… یکی از دوستان قدیمی با قدمت ِ دوستی ۲۲ سال،بخاطر یک مُشت دلار!!! از حلقه دوستان من تُف شد بیرون،هرچند که خودش به وضع اسفناکی بی آبرو و بی حیثیت شد ولی خوب برای منم خیلی دردناک بود چون تا قبل نشون دادن روی ِ واقعیش در ظاهر دوست خیلی خوب و دلسوزی بود برای من درست مث ِ یه خواهر و این جای خالی تا مدتها اذیتم کرد…
به ظاهر دوست دیگه ایی که حتی من همه جا بعنوان پسرم!!! ازش یاد می کردم،چهره واقعی و دندونهایی که ازش خون میچکید!! رو بهم نشون داد و بی برو برگرد حذف شد از حلقه دوستان.و مسلمه که خیلی دردناک بود روبرو شدن با این حقیقت زشت.
در کمال ناباوری فامیل نزدیکم یه پسر ۱۷ ساله تیزهوش که حتی بخاطر هوش بالاش تو مسابقات خارج از کشور شرکت کرده بود در عرض یک هفته بخاطر یه ویروس ناشناخته که روی مغزش نشسته بود،فوت کرد و خانواده ایی رو داغدار.
و در نهایت خبر فوت همسر سابقم که به بدترین وجه ممکن فهمیدم و با مرگش انگار قسمتی از سالهای جوونی من هم کاملا نیست و نابود و حذف شد و بعد گذشت چندماه هنوزم باورم نمیشه و با یادآوری بعضی از خاطرات خوبمون اشک به چشم میارم و بی نهایت ناراحت میشم.

ولی با همه این اوصاف ظاهرا سال ۹۳ سال خوبی خواهد بود حداقل پیش درآمد خوبی داره…سه تا عیدی خارج از تصورم دریافت کردم که بی نهایت خوشحالم کرده و ارزش معنویش هوار !! تاست…برای شروع سال هم با کسی هستم که وجودش بهم آرامش میده و خدارو شاکرم بخاطر بودنش… در کل فک کنم سال خوبی پیش روم باشه و امیدوارم از لحاظ برگشت سلامتی هم چند پله برم بالاتر.

امروزم که چهارشنبه سوری ه و من یه برنامه مفرح برای خودم دارم و همچنین آرزومندم تک تکمون شب خوبی داشته باشیم و لذت ببریم از ساعتها و دقایقمون.


نظرات شما


 1. سینا در 14/18/03 گفت :

  قبول دارم سال ۹۲ سال مزخرفی بود. تا جاییکه یکی از دوستام توی فیس بوک استاتوس زده “یه خبر خیلی خوب : سال ۹۲ داره تموم میشه”
  امیدوارم سال ۹۳ برای همه ما به مراتب بهتر باشه.

  [پاسخ]


 2. با این وجود ویولت جان برات سال بهتتری رو تو ۹۳ خواهانم . نمیشه گفت تو زندگی چی پیش میاد ولی زندگی به پارچه است و این ماییم که به ماه ها و سال ها تقسیمشون می کنیم .
  عید خوبی داشته باشی

  [پاسخ]


 3. ژینوس در 14/18/03 گفت :

  برای من هم سال خیلی بدی بود ۳ ماه اول سال حمالی کردن برای خونه ویروونه ای که بزور از زن صییغه ای بابام پس گرفتم ۲۵ میلیون خرج کردم با خستگی روحی وجسمی شدید تا خونه خونه شد بعد اجاره دادم که طرف کلاه بردار از اب دراومد ووکیل گرفتم وسط سال هم همش دکتر یعنی سه ماه من هفته ای ۲ بار مشتری مطب دکتر ها بودم فقط عروسی پسر دایی ام خوش بودم ۴ بار زمین خوردن مامانم شکستن انگشتش واسیب پاش و شوک واسترس هایی که کشیدم سرما خوردگی شدید خودم وسرفه های ادامه دارم که دیروز بالاخره رفتم گرافی گرفتم وسرما خوردگی مامانم که اونقدر وخیم شد که نزدیک بود …. امسال سال مرگ من بود از سختی و مریضی کشیدن دوستام هم خیلی وقته شناختم ومثل تو کنارشون گذاشتم سال بدی بود بازهم نقاب خیلی ها کنار رفت خدا کنه سال نو سال خوبی برم باشه چون دیگه نمیکشم نه روحی نه جسمی نه مالی

  [پاسخ]


 4. ژینوس در 14/18/03 گفت :

  ویولت جان از ته دلم برات سال خوبی ارزو میکنم تو تو روز های سخت بیماریم بهم قوت قلب دادی یادم نمیره عزیزم الهی دلت همیشه شاد باشه تنهایی بد دردیه دعا کن همراه خوبی همراهم بشه نمیخوام غصه ها مو باهاش شریک شم می خوام یادم بیاد خنده ولبخند چی بود یک لحطه هم

  [پاسخ]


 5. لیلا در 14/18/03 گفت :

  من خودمو خرافاتی نمیدونم اما ظاهرن امسال این “مار” کوفتی بدجور به همه نیشش را فرو کرده:دی ۹۲ برای من هم سال مهربونی نبود: فوت مادربزرگ‌ عزیزم که هنوز پر از شور زندگی بود اما افسوس که دیگه جسم‌ش باهاش همراه نبود و در واقع حجم روح مهربون و پرشورش در قالب جسم نمی‌گنجید، هنوز چهل‌م مادربزرگ نرسیده بود که بیماری سخت و جراحی بزرگ و دوران چند ماهه‌ی نقاهت دشوار واسه مامان‌م که فارغ از تمام سختی‌ها من را به یک نتیجه‌ی بزرگ و یک حسرت بزرگ‌تر رسوند که : ای کاش یک خواهر داشتم”! وقتی چند ماه تقریبن دست‌تنها وظایف اصلی پرستاری را بر عهده داری قاعدتن چنین افکاری منطقی به نظر میرسه:دی… بگذریم… همیشه امید به روزهای بهتر و یا حداقل از سر گذراندن روزهای سخت به ادم انگیزه‌ی ادامه میده و چه جان سخت هستش انسان علیرغم جسم ضعیف‌ش. و چه خوبه که تو همچنان مینویسی ویلی… شاید باورت نشه اما حتا در روزهای سخت هم خوندن تو بهم قوت قلب میداد. این که با شهامت با مشکلات مبارزه میکنی… از تو چه پنهان خبر فوت همسر سابق‌ت من را هم به عنوان یک مخاطب قدیمی و دوست‌دارت شوک کرد خودت که کاملن حق داری… در سال جدید برات بهترین‌ها را ارزو دارم بنفش دوست‌داشتنی و خوشرنگ…

  یادم باشد روزهای اخر اسفند
  دستمال خیسی روی ستاره هایت بکشم
  و
  گلدانی کنار ماهت بگذارم

  عید که امد فکری برای اسمان تو خواهم کرد
  زندگی همیشه اینجور پیچ وتاب نخواهد داشت
  بد نیست گاهی هم دستی به موهایت بکشی
  و با درخت و باغچه صحبت کنی
  پنهان نمی‌کنم که پیش از این سطرها
  دوستت دارم را می‌خواستم بنویسم
  حالا کمی صبر کن
  بهار که امد
  فکری برای اسمان تو و سطر های پنهانی خود خواهم کرد
  کمی صبر کن… شاید هنوز هم بتوان به چشم دیگری خیره ماند
  و
  سبز شد
  در بهار نفسی چاق
  در تابستان دلی قبراق
  در پاییز چشمانی براق
  و در زمستان اغوشی بی فراق برای هم ارزو کنیم…

  [پاسخ]

  violet در تاریخ مارس 18th, 2014 ساعت 2:43 ب.ظ پاسخ داد :

  چه کامنت زیبایی…بووووووس

  [پاسخ]

  AFSHIN در تاریخ مارس 18th, 2014 ساعت 7:45 ب.ظ پاسخ داد :

  خیلی زیبا بود دوست دارم ۱۰۰۰ بار بخونم

  [پاسخ]

  لیلا در تاریخ مارس 18th, 2014 ساعت 8:26 ب.ظ پاسخ داد :

 6. shirin در 14/18/03 گفت :

  ویولت جون امشب عوض منهم از روی آتش بپر!
  زردی من از تو، سرخی تو از من Smile
  بووووس

  [پاسخ]


 7. ویولت جان سال هاست که نوشته هات رو دنبال می کنم اما کمتر یادداشت گذاشتم اکثرا از نوشته هات انرژی گرفته ام امروز با خوندن این نوشته ات تصمیم گرفتم اینجا بنویسم که از صمیم قلب برات دعای سلامتی و شادی رو دارم. امیدوارم سال ۹۳ هم برای شما و هم برای همه ی بیماران سال شفا و سلامتی باشه . حداقل اگه خدا شفای کامل رو صلاح نمی دونه اقلا قدرت قبول و کنار اومدن مثبت با اون رو به همه بیماران عطا کنه. آمین

  [پاسخ]

  violet در تاریخ مارس 19th, 2014 ساعت 1:06 ب.ظ پاسخ داد :

  بووووس…آمین

  [پاسخ]


 8. عاطفه در 14/18/03 گفت :

  ویولت جان درسته از دست دادن دوستان قدیمی سخته اما بهتر از پنهان موندن چهره واقعیشون برای همیشه س. برات سالی پر از سلامتی آرزو دارم و عیدی های بزرگ

  [پاسخ]


 9. ali در 14/19/03 گفت :

  برای من هم سال بدی بود. خداوندا تقدیر دوستان را در سال آینده به گونه ای قرار بده که در پایان سال از گذشته خود افسوس نخورند.

  [پاسخ]


 10. یلدا در 14/19/03 گفت :

  غم برای همیشه ازت دور باشه ویولت بانو
  دوست دارم
  بووووووووووووووووووووووووووووووسسسسسسسسسسس

  [پاسخ]


 11. نساء در 14/19/03 گفت :

  ویولت جان انشاالله سال ٩٣ برای شما سراسر شادی باشه و حتی یه قطره اشک هم توو چشمات نشینه مگر اینکه اشک شوق باشه

  [پاسخ]


 12. بهناز در 14/19/03 گفت :

  ویولت جان سال نو پیشاپیش مبارک، امیدوارم امسال تلافی سال پیش دربیاد، آنقدر سال خوبی برات باشه که با خوندن وبلاگت حال همه خوب بشه.
  قربونت

  [پاسخ]


 13. نازنین در 14/19/03 گفت :

  اسم دوست که میاد تنم میلرزه درسته همه مثل هم نیستند اما کم کم دارن مثل هم کثیف میشن .کم کم اعتمادم رو از دست میدم .اما در کل زندگی ÷ستی و بلندی داره تا به ما نشون بده هیچ چیزی ۱۰۰% مطلق نیست .

  [پاسخ]


 14. ژینوس در 14/19/03 گفت :

  هزار بوس برات میفرستم سال نو برای همه مون خوب باشه امین

  [پاسخ]


 15. تـــــــرانه در 14/20/03 گفت :

  سال ۹۲ برای من هم خوب بود هم بد .. آرزو می کنم سال ۹۳ سال خوبی برای همه ما باشه ..
  چند سال پیش یادته عکست رو کنار سفره هفت سین لحظه ی تحویل سال گذاشتی تو وبلاگ .. هنوز اون چهره ت تو یادم مونده ..
  این هم هفت سین من برای بانوی دوست داشتنی ..
  ۱.سایه خدا بر سرت
  ۲.سلامتی بر پیکرت
  ۳.سرسبزی در خانه ات
  ۴.سخاوت در مالت
  ۵.سرنوشت نیکو در عمرت
  ۶.سبد سنبل در دستت
  ۷.سیب خنده بر لبانت
  عیدت مبارک بووس

  [پاسخ]

  violet در تاریخ مارس 20th, 2014 ساعت 2:20 ب.ظ پاسخ داد :

  بوووووووووووووووس-ممنون عزیزم

  [پاسخ]


 16. جوان در 14/20/03 گفت :

  سلام
  سالی که برای من گذشت سال بسیار پر فراز و نشیبی بود سالی متفاوت با سال های قبل از اون نیش هم کم نخوردم ازش . امیدوارم سال پیش رو سال خوب و نجیببی باشه واسه خودم و همه.

  [پاسخ]


 17. سجاد در 14/20/03 گفت :

  سال خوبی بود یا نه؛ تموم شد.

  سال نو رو بهت تبریک میگم. شاد باشید!

  [پاسخ]


 18. nani در 14/20/03 گفت :

  عیدت مبارک ویولت

  [پاسخ]


 19. آنا در 14/23/03 گفت :

  درورد بر شما
  واقعا سال ِ گندی بود !
  خدا رو شکر که تموم شد …
  دوست ِ نازنینم ؛
  در خواهر من بیماری ام اس تشخیص داده شده اما من تسلیم نمیشم میخوام براش بجنگم … ♥
  از پدر میخوام که شفاش بده
  آمین

  [پاسخ]


 20. فریدا در 14/23/03 گفت :

  دلم عجیب برات تنگ شده بود… غربال کردن دوستان چیز بدی نیست… مثل خونه تکونی عید می مونه… خوشحالم که سرحالی… بووووووس

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette