نعمت در لباس نِقمت

سلام ویولت بانو

یه چند وقتیه که میخام باهاتون دردودل کنم.ولی روم نمیشه.راستش دلم نمیخواست نارحت بشین.وشایدم بگین خوب به من چه! ولی اگه جوابمم ندین باز اشکال نداره.حداقل این که یه خورده شاید سبک بشم.چون حرفامو نمیتونم به کسی بگم.چون آخرش میگن خودت خواستی پس دیگه گله نکن.

چندسال پیش بود که اولین بار وبلاگتونو خوندم خیلی واسم جذاب بود ولی یه مدت طولانی ازتون بی خبر بودم.اون موقع یه جوجه دانشجو بودم که فقط شیطنت کردن بلدبودو…به عبارتی علی بی غم.تو اوج اون روزهای سرخوشی دیدمش.وای که به نظرم جذاب ترین پسر دنیا بود.همش به خودم میگفتم یعنی میشه مال من بشه! عشق من بشه!…هاها گاهیم میگفتم یعنی میشه بابای بچم اون باشه؟عجب فکرای خنده داری میومد به ذهنم.ولی حتی فکر کردن بهشم واسم لذت بخش بود!

خلاصه تا اومدم به خودم بیام دیدم دستم تو دستاشه! چه روز عجیبی وقتی که بهم گفت به نظرش خیلی جذابم! درست همون حسی که من بهش داشتم! جالبه نه؟ و خدایا بابت این همه خوشبختی شکر!

هرچی بیشتر میگذشت خوشبختیم کاملتر میشد ولی…بعد از یکسال،درست در زمانی که تصمیم داشتیم بریم زیر یه سقف یه مهمونه ناخونده اومد.ام اس! انگار خیلی وقت بود اومده ولی یه دفعه همه چی رو زیرورو کرد! اون روز به روز ازم دورتر شد! و من هرروز تنهاتر… حالا دیگه تیر خلاصو زده و بهم میگه که از زندگیش برم! ولی چه جوری!؟ مگه میشه؟…چقدر زیاده گویی کردم منو
ببخشید ویولت بانو…فقط به من بگین که چه جوری ادامه بدم…ببخشین که خیلی وقتتونو گرفتم! دوستتون دارم.
خوب عزیزم،نوشته ات رو خوندم و با حذف مشخصاتت جوابت رو عمومی میدم…

ببین ترک شدن به قوت خودش تحمل بالایی میخواد دیگه چه برسه که خودت حامل یه پیام بد و یه مهمون ناخونده ی دوست نداشتنی باشی…اون موقع است که باید صبر و تحملت رو دوبرابر کنی.

نمیدونم هنوز تو کتابهای تعلیمات دینی این درس هست یا نه؟ زمان من بود و درسیه که من تا به این سن برام کاربرد داشته.

تو درس یه داستان تعریف کرده بود از بدبختی هایی که سر یه بنده خدایی میاد ولی بعد در عمل نتیجه خوبی داشته و…میگه بعضی مواقع یه نعمت در لباس یه نِقمت ظاهر میشه.

الانم این دقیقا قضیه توئه…که یه بیماری و خبر ناخوشایند(نقمت) سبب شد کسی رو که به عنوان همراه و شریک زندگیت انتخاب کرده بودی،چهره اصلیش رو بهت نشون بده و با اولین سختی و ناملایمت زندگی ترکت کنه و این خودِ نعمته دخترک.

چه بسا که شما ازدواج میکردین و تو سالم و تندرست و عاری از هر بیماری بودی بعد خدای نکرده در اثر یه اتفاق ،یه تصادف خللی در سلامتیت ایجاد میشد و این آقا اون زمان ترکت میکرد. اونوقت چی؟؟؟

میدونم عزیزم که سخته و روزگار سختی رو هم داری میگذرونی چون به احساست توهین شده و نادیده گرفته شدی…ولی هروقت سوزش قلب و روحت زیاد شد و خارج از تحملت، فک کن که این نعمتی بود در لباس نِقمت.

پ.ن: من و نگاه کن که چه بلاهایی رو از سر گذروندم.بیماری،طلاق،از کارافتادگی… که هر یه کدومش می تونه یه فیل رو از پا بندازه.

ولی الان من کجام؟ رو ارتفاعات و قلل انسانیت ایستادم که تحمل همه این سختیها سبب شد.

سعی کن از مشکلاتت درس بگیری تا سبب پیشرفتت بشه نه مث یه طناب بپیچه دورگردنت تا آهسته آهسته خفه ات کنه.


نظرات شما


 1. یاس در 13/25/04 گفت :

  بهترین جواب رو بهش دادین.

  [پاسخ]


 2. Sami در 13/25/04 گفت :

  جواب شما، بهترین جواب ممکن بود …
  اساسن هر کسی که میخواد بره، تنها باید بهش گفت هرری!

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 1:21 ب.ظ پاسخ داد :

  به این راحتی هم که به زبون میاد نمیشه گفت هرری

  [پاسخ]

  آوین در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 4:16 ب.ظ پاسخ داد :

  وقتی کسی میخواد بره نمیشه گفت بمون،هرری هم نمیشه گفت،فقط میشه گذاشت بره چون آدمی که دلش نیست به موندن چه جوری میشه نگهش داشت؟وقتی خودش دلش جای دیگه ست؟یا دلش به با تو بودن نیست.تنها کاری که میشه کرد گفتن احساسته که اونم اثری نداره گویا.
  ترک شدن درد بزرگیه،خیلی بزرگ چون یک هو میبینی کسی که میخواستی باشه و فک میکردی اونم میخواد بمونه حالا باید ازش خداحافظی کنی به اجبار.
  بهترین جواب رو دادید هر چند میدونم پذیرش این موضوع زمان زیادی میخواد زمان زیاد تا حس حقارت از بین بره و باور کنی که اون کوچیک بوده نه تو وگرنه اینجور با احساس دیگری رفتار نمیکرد.
  ببخشید،این ها فقط یه درد دل بود و زیاده گویی.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 4:24 ب.ظ پاسخ داد :

  اسمش و هرچی می خوای بذار
  از دید من که عالی بود و یه جورایی حرف دل من : )

  آوین در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 4:32 ب.ظ پاسخ داد :

  میسی:*

  Sami در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 6:11 ب.ظ پاسخ داد :

  بله – گفتن این واژه آسون نیست … اساسن آسون ترین کار ممکن مرگه. با گفتن هرری هم چیزی تغییر نمیکنه … اگر واقعن اینطور بود الان این همه آدم دلتنگ وجود خارجی نداشت! یعنی چیزی در حد معجزه لازمه! ولی باید از یک جایی شروع کرد … وقتی فکرت رو مهار میکنی، ولی با احساست رو راست نیستی، مشکلاتت ابعاد وسیع تری و درگیر میکنه. کندن از موقعیت های رنج آور هم برای خودمون خوبه و هم برای اون آدم. خوبه که گاهی خودمون بطور خودآگاه این تصمیم رو بگیریم


 3. بنفشه در 13/25/04 گفت :

  من صد در صد با ویولت عزیز موافقم و به نظر من هم شانس آوردی که همچین آدمی رو زود شناختی.

  [پاسخ]


 4. ترانه در 13/25/04 گفت :

  با خوندن این پست یاد شعر مولانا افتادم که میگه آن یکی واعظ چو بر تخت آمدی قاطعان راه را داعی شدی …پیشنهاد میکنم حتما بخونینش چون بعد از خوندنش به انسان احساس آرامش دست میده و نتیجه میگیره شاید به ظاهر نقمت به باطن نعمت باشه

  [پاسخ]


 5. ترانه در 13/25/04 گفت :

  آن یکی واعظ چو بر تخت آمدی
  قاطعان راه را داعی شدی
  دست برمی‌داشت یا رب رحم ران
  بر بدان و مفسدان و طاغیان
  بر همه تسخرکنان اهل خیر
  برهمه کافردلان و اهل دیر
  می‌نکردی او دعا بر اصفیا
  می‌نکردی جز خبیثان را دعا
  مر ورا گفتند کین معهود نیست
  دعوت اهل ضلالت جود نیست
  گفت نیکویی ازینها دیده‌ام
  من دعاشان زین سبب بگزیده‌ام
  خبث و ظلم و جور چندان ساختند
  که مرا از شر به خیر انداختند
  هر گهی که رو به دنیا کردمی
  من ازیشان زخم و ضربت خوردمی
  کردمی از زخم آن جانب پناه
  باز آوردندمی گرگان به راه
  چون سبب‌ساز صلاح من شدند
  پس دعاشان بر منست ای هوشمند
  بنده می‌نالد به حق از درد و نیش
  صد شکایت می‌کند از رنج خویش
  حق همی گوید که آخر رنج و درد
  مر ترا لابه کنان و راست کرد
  این گله زان نعمتی کن کت زند
  از در ما دور و مطرودت کند
  در حقیقت هر عدو داروی تست
  کیمیا و نافع و دلجوی تست
  که ازو اندر گریزی در خلا
  استعانت جویی از لطف خدا

  [پاسخ]


 6. Sally در 13/25/04 گفت :

  akheii nazii… aslan be done rabt be bimari va elate tard shodan begam ke hamishe avalin eshgh lozoman behtarin nist. dard dare sakhte shekanandas ama agar forsate ashenaei ba ye adame jadido be khodet bedi shayad on dard kam tar beshe va befahmi ke avalin khobtarin nist. onam ye ensane va che khob ke ghabl az hamrah shodan didgahesho shenakhti. t. rasi az goftane dardet moazab nabash hamishe adamaei baraye goosh kardan peida mishan hata einja toye donyaye majazi.

  [پاسخ]


 7. شادی در 13/25/04 گفت :

  ویولت عزیز اول به شما تبریک می گم که چنین روح بلندی داری. در ابتدا خیلی سخت هست که با وجود بیماری سختی مثل ام اس همراه زندگی رو هم از دست بدی ولی وقتی آدم فکر کنه که خدا رو داره دیگه هیچی باعث غصه نمیشه و همین خدای مهربون خودش همراهی رو همراه آدم می کنه که چه بسا باعث بشه روند بیماری کند بشه یا حتی از وجود آدم رخت بکنه و بره، این اتفاقی بود که برای من افتاد الان هم دیگه هر وقت اتفاق ناخوشایندی برام میوفته به خودم میگم بیگمان بعد از هر سختی آسانی است.
  براتون آرزوی سلامتی و شادی میکنم.
  شادی

  [پاسخ]


 8. لیلا در 13/25/04 گفت :

  ترک کردن و ترک شدن شاید وحشتناک ترین اتفاق دنیاست. اما وحشتناک تر از آن وقتی است که درد ترک کردن را کشیده ای و هنوز ترک نکرده ای، هنوز ترک نشده ای. از وقتی می گویم که دیگر مهم نیست چرا و چگونه و چطور رسیده به این سر بزنگاه. از وقتی می گویم که آوار ترک کردن و ترک شدن بر سرت می ریزد و باید بتوانی یا زیر آوار نمانی یا از زیر آوار سر بر آوری. از زنده ماندن و زندگی بعد ترک کردن می گویم.
  مسخره است برای آدم خرد و خسته و خورده به بن بست نسخه نوشتن. این هم نسخه نیست. یک روایت است که شاید جایی به درد کسی بخورد، حتی خودم و همین بس است شاید. اگر وقت ترک کردن است یا ترک شدن یادت باشد فقط یک اشتباه را نباید مرتکب شد، این که چشمت و دلت با هم نروند و بی هم بمانند.
  وقتی می رسی به لحظه پایان، بلند شو، چشمت را بردار از خواسته ات، دلت را هم. و با خودت قرار بگذار که تقسیم شوی به پیش و پس از آن. اگر پایت بلرزد برای یک لحظه برگشتن، برای دوباره نگاه کردن، برای یک نفس بیشتر از هوایی که پریده و بریده، همان جا بدان باخته ای و ترک شده ای و ترک نکرده ای. ترک کردنی که بیش از یک لحظه طول می کشد ترک کردن نیست. آغاز ترک خوردن است. اگر کسی جایت گذاشته تو جا نمان. اگر بمانی به امید معجزه دیگر مانده ای. ماندن یعنی گندیدن. حتی اگر اهل ترک کردن نیستی اهل ترک شدن هم نباش. چشم و دل و دستت را با هم ببر از جایی که لیاقتت را ندارد. چیزی را جا نگذار. ترک کردن طوفان کاملی است که باید فقط یک لحظه طول بکشد. بیشتر از آن را فقط می شود گفت خودزنی. ترک کردن وحشتناک ترین هنر دنیاست در این دنیای وحشتناک. اما نه وحشتناک تر از ترک شدن و ترک نکردن. دنیا همیشه برای تو بیش از یک قصه دارد برای گفتن. هیچ وقت گوش هایت را نبند از قصه نو شنیدن.
  فرق فهمیدن و نفهمیدن این چند خط، فرق باختن یک عمر است به جرم یک رابطه با ماندن و بودن بعد یک فاجعه. امیدوارم هیچ کس این چند خط را لازم نباشد بفهمد.
  http://farjam.wordpress.com

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 25th, 2013 ساعت 7:18 ب.ظ پاسخ داد :

  عالی بود…عالی

  [پاسخ]


 9. نازنین در 13/26/04 گفت :

  سلام خانومی .وقتی شنیدم وبت فیلتر شده و جایی خوندم که کلا حذف شدی خیلی ناراحت شدم .با اینکه خواننده خاموش بودم اما هر از گاهی یه کامنتی میدادم اما بازم از اینکه حس کردم دیگه نمیتونم اینجا ببینمت کلی ناراحت شدم .حتی وقتی اومدم تهران با اولین قدم گفتم به ویولت نزدیک شدی اما نمیتونی ببینیش .خلاصه الان خوشحالم .خیلی خیلییییییییییی.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 26th, 2013 ساعت 1:12 ب.ظ پاسخ داد :

  تمام اون اتفاقات افتاده و عوامل!!! من و حذف کردن ولی من الان به مدد خودم اینجا هستم

  [پاسخ]


 10. رعنا در 13/26/04 گفت :

  سلام ویولت بانو

  قبل از اینکه هر چیزی بگم، نمیدونم چرا وبتون برام راحت باز نمیشه
  بیشتر اوقات پیام No Connection میگیرم در حالی که نتم وصله و سایتهای دیگه خیلی خوب باز میشن
  دقیقا هر چند روز یکبار موفق میشم این صفحه بنفش و نوشته هاتون رو ببینم.
  بچه های دیگه این مشکل رو ندارن؟؟

  جوابتون به این دوست خیلی عالی بود ..
  هر چند تلخه … ولی حقیقته ..
  حتی بهتره که این رو با خودشون همیشه زمزمه کنن که با این شرایطی که از این آقا دیدن، من شایستگی همراهی مردی بهتر از این رو دارم ..
  سخته .. ولی ممکنه …

  در مورد پست قبل و اون عکس بسیاااار زیبا بگم که عالی بود ..
  ولی راستش نگاه من به این عکس مثل شما نبود ..
  بعد از این مدت، ویولتی اینجاست که پر از توانایی درونی و روحیه .. ویولتی که شده سنگ صبور خیلی ها و اینقدر نظرات پخته و منطقی داره که دیگران با اعتماد بهش مراجعه می کنن و از نظراتش استفاده می کنن ..
  ویولتی که شاید پاهای جسمیش یه کمی بدجنسی میکنن و باهاش همکاری نمی کنن ولی پاهای روحش به جاهای خیلی خیلی بالا رسیده ..

  همیشه سلامت باشین ویولت بانو ..

  خدا نگهدارتون باشه

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 26th, 2013 ساعت 1:10 ب.ظ پاسخ داد :

  پرازغرور شدم با خوندن کامنتت عزیزم
  من که تو بازکردن صفحه مشکلی ندارم-نمی دونم این مشکل اکثریت داره یا نه؟

  [پاسخ]


 11. violet در 13/26/04 گفت :

  به شهرام در کامنت خصوصی:
  دارم و آی دیم هست violet weblog

  [پاسخ]


 12. یلدا در 13/27/04 گفت :

  ویولت بانو جواب منو نمیدین؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 27th, 2013 ساعت 11:58 ق.ظ پاسخ داد :

  چرا عزیزم-به موقعش-

  [پاسخ]

  یلدا در تاریخ آوریل 27th, 2013 ساعت 12:11 ب.ظ پاسخ داد :

  باشه.مرسی.ببخشید مزاحمتون شدم! دلم شکسته هرکاری میکنم آروم نمیشم.بازم ممنون

  [پاسخ]


 13. شایا در 13/27/04 گفت :

  ویولت عزیزم یادمه یه بار برات ایمیل زدم و ازت مشورت خواستم و تو چه صادقانه و مثل یه خواهر دلسوز پاسخم رو دادی. تو فیس بوک و اینجا دنبال نوشته هاتم همیشه چون هر جمله تو یه چیزی به من اضافه می کنه و یه درسه. در جایگاهی قرار گرفتی که خیلی ها با داشتم هزار هزار امکان حتی نزدیکش هم نمیتونن بشن.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 27th, 2013 ساعت 12:49 ب.ظ پاسخ داد :

  ممنون از لطفت عزیزم

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette