بذار تو خودم باشم

ویولت جون نمیدونم من و یادت هست یا نه قبلن کامنت بیشتر میذاشتم . من از ۱۴ سالگی وبلاگتو میخونم .الان ۲۲ سالمه و فکر نمیکردم یه روز بخوام این طوری ازت مشورت بگیرم
ببخشید اگه زیاد شده چون احتمالن از این کامنتای مشورتی زیاد دریافت میکنی ولی این سوال و میدونم کسی نپرسیده!
من توی یکی از دانشگاه های دولتی تهران دانشجوام . از اول که خواستم بیام تهران با خودم تصمیم گرفته بودم درگیر رابطه عاطفی با همکلاسیا یا هم دانشکده ای هام نشم.(شد ار کسی خوشم بیاد و نخ هم بده ولی جلو خودم و گرفتم که درگیر نشم) که این ۴ سال خوش بگذره . ادم راحتی هستم . دوستای پسر معمولی زیاد دارم ولی بی اف(ویولت:دوست پسر) ندارم و نداشتم هیچ وقت! (با همه هستم ولی با هیچ کس نیستم ) تقریبن از جانب تک تک دوستای پسرم این سوال ازم پرسیده شد که تو چرا با کسی دوست نمیشی ؟
اشتباه کردم و جوابایی دادم که الان فهمیدم چی برداشت شده !
جواب دادم،اول اینکه کیس مورد علاقه ام و هنوز ندیدم !(دیدم ولی از اون ور سیگنال دریافت نشد !طبیعتن اینو بهشون نگفتم !)
دوم اینکه خانواده ی خیلی بازی ندارم تو این زمینه و شخصن دوس ندارم مثل همه ی دخترای دورو برم پنهانی برم با کسی و هی مجبور بشم دروغ بگم بهشون. نمیخوام اعتمادشونو از دست بدم . اعتمادشون از پسرای دورو برم برام مهم تره و اینکه خانواده ام هم به این معتقدن که این جور روابط جلوی درس خوندنتو میگیره … یه ذره درستو به جای نرمال برسون بعد درگیر اینا شو که خب دروغ هم نمیگن!.
الان متوجه شدم به یکی دو نفر که جواب دادم “نه ! من کلن دوس دختر کسی نمیشم ” این طور براشون ترجمه و برداشت شده “من کیس ازدواجم! باید بیاین خواستگاریم !”
ویولت جون بسیاااار عصبانیم. نه من و نه خانواده ام به ازدواج حداقل زیر ۲۵ سال معتقد نیستیم(بابام فکر میکنه من تا دکترا نگیرم باید پیشش بمونم ) ! من تا الان یک بارم بهش فکر نکردم ! خیلی برام سنگینه این حرفا رو در مورد خودم بشنوم ! یه طوری شده از همه ی پسرای هم سن و سالم متنفر شدم. از اینکه فکر میکنن زندگی واقعی باید هاو ای مت یور مادر یا فرندز باشه(ویولت:اینجا رو متوجه نشدم خب انگلیسیش رو می نوشتی. اسم دوتا سریاله درسته؟how I met ur mother- friends ). ادم هایی رو دورو برم میبینم که با تحصیلات عالی و موقعیت عالی هنوز میرن دخترایی که با هیچ کس نبودن و میگیرن …. و پسرای بیست ساله ای که “از اون ور افتادن” و کسی رو که تا حالا دوس پسر نداشته رو بی تجربه و “بچه” میدونن و تحقیر میکنن و ادعای روشنفکری دارن.
من نمیخواستم تو ۱۸ – ۱۹ سالگی ریسک کنم .نمیخواستم همه ی اولین هام با کسی باشه که دوستش ندارم و بعدن پشیمون بشم .خواستم بزرگ تر شم . پسرا رو بیشتر بشناسم بعد بذارم تا خودش پیش بیاد . خانواده ام از نظر تحصیلات بالان نمیخوام این قضیه رو ارزش بدونم یا هر چی ولی ته دلم آدمی رو میخواد بزرگتر از من(سلیقه شخصی!) و هم تیپ خانواده خودم که خب پیدا نکردم تا الان!
سوال من ! ویولت جون از این به بعد در جواب به پسرایی که ازم میپرسن چرا تا الان با کسی نبودی چی بگم ؟ چی بگم که نرن پشت سرم نگن این دختره امله فکرکرده همه باید صاف بیان در خونش خواستگاریش؟ (یه نفر به شوخی بهم گفت لزبینی؟؟؟؟؟(
چرا اینقدر الان باورش برای مردم تو ی تهران سخته که یه دختر میتونه مذهبی نباشه آرایش کنه با پسرا راحت باشه بگه و بخنده بیرون بره حتی دوست صمیمی پسر داشته باشه ولی درگیر رابطه عاطفی با کسی نشده باشه ؟
من دلم میخواد نظر شما رو بدونم به عنوان زنی که تو سخت ترین روزای بیماریم الگوم بوده و بلااستثنا هر روز نوشته هاشو خوندم و تحسینش کردم.

ویولت: اول ممنونم از حس نظری که نسبت به من داری و من و لایق و معتمد دونستی برای درددل.
ببین عزیزم خیلی سخته که بخوام خودم رو جای یه دختره ۲۲ ساله بذارم و قضاوت کنم.چون واقعیت اینه که من حدود ۲۰ ساله که از این شرایط مشابه ام گذشته و این دیگه دغدغه من نیست و مهم تر اینکه من علم مشاوره ندارم یا تحصیلاتی در این زمینه که در هر سنی بتونم خودم رو جایگزین کنم براحتی. فقط یه آدم عادیم که حالا شاید با تجربه تر و عاری از قضاوتهای عرف جامعه.
خب من اگه جای تو باشم وقتی پسری میاد جلو وچنین حرفی میزنه بهش میگم من معیارهایی از یه مرد و همراه تو ذهنم دارم که تا به این سن کسی نتونسته تو چهارچوب ذهنی من قرار بگیره و منطبق باشه با اون معیارها که منم بتونم اون رو بعنوان یه دوست و رفیق ِ شفیق قبول کنم و اجازه بدم به حیطه خصوصی ام وارد بشه…که اگه با چنین شخصی برخورد کنم بی برو برگرد پیشنهاد دوستیش رو قبول می کنم چون مطمئنم از گذران وقت در کنار همدیگه لذت خواهیم برد و این شانس رو از خودم و اون دریغ نمی کنم.
این جواب من خواهد بود که حالا نمی دونم چقدر جوونانه پسند هست! یا اینکه دِمده و خانوم بزرگانه و بدردنخور.
پس خواهش می کنم از بقیه دوستان که نظرشون رو بنویسن تا کمک بشه به این دوست و دختر نازنین.


نظرات شما


 1. V در 13/09/05 گفت :

  تجربه میگه تک تک ما آدم ها بارها و بارها توی ذهن مون هم و قضاوت میکنیم و این قابل انکار نیست … با این همه من اگر بودم راستش و میگفتم و این در حالیه که واکنش دیگران برام اهمیت نداره.

  [پاسخ]


 2. farhad در 13/09/05 گفت :

  هوووم…. خب تو جو فعلی جامعه ما خیلی بعید است کسی تو این سن و سال درگیر رابطه ای نشده باشه… یه جور خرق عادت است…
  اگه همچین طرز فکری دارید نباید براتون مهم باشه دیگران چی فکر می کنند… و اگه مهمه…. و طرف از اشخاصی نیست که نسبت بهش کششی داشته باشی، بگو: هر وقت آمو مناسبو پیدا کردم حتما بهت معرفی می کنم. Wink

  [پاسخ]

  violet در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 5:05 ب.ظ پاسخ داد :

  منظورت آدم مناسب ه تو خط آخر؟
  دوست عزیز حرف ایشون رو جدی بگیرا چون استاد دانشگاهن و هر روز سروکار داره با نسل شما

  [پاسخ]

  ayda در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 6:25 ب.ظ پاسخ داد :

  مرسی ویولت جون … جوابتو دوس دارم
  من نظرم عوض نمیشه . تصورم و معیارم از مردی که دوس دارم همچنان دست نخورده است و تا زمانی که کسیو نبینم که بخشی از اون معیارا رو داشته باشه همین طوری میمونم .
  اشتباه من این بود که بهشون توضیح دادم! شرایطی که دارم و عقایدم رو به کسایی که نمیفهمن . که منجر به این شد که از من یه همچین شخصیتی برداشت بشه
  نتیجه ام از حرف های شما تا الان اینه که ازین به بعد در برخورد با آدم های جدید تر … اگه با همچین سوالی مواجه شدم ( به هر حال از نظر من دخالته تو زندگی خصوصی من !)نه ناراحت شم نه بهم بربخوره
  مودبانه و کوتاه جواب بدم که ایده الم و پیدا نکردم .حالا میخوان فکر کنن من احساسات ندارم یا مغرورم یا حتی لز(ویولت جون منظورم از اون سریالا این بود که فقط تو فیلماس که تا یه دختر و میبینن با کسی نیس فکر میکنن لز هست )

  [پاسخ]


 3. حافظ کوزه شکسته در 13/09/05 گفت :

  سلام؛
  من برگشتم!کجا بودم؟همین دور وبر!
  با توجه به اینکه غیبتم طولانی بود و قرار هم بود دیگه شیش خط در میون نیام، پست هایی که نخنودم رو طی چند روز خوندم. در مورد بعضی هاش نظرمو میگم.البته یه جا!!
  پراکنده ها:آدم مگه خودشو چشم می زنه؟ Neutral همه مدل شنیده بودم الا این!
  باید درباره ش حرف بزنیم: مطالب جالبی بود. حتماً به بقیه توصیه می کنم بخونن.
  از خودم: چقدر بدFrown یعنی خدایی عذابِ که آدم از درد از خواب بیدار شه. امیدوارم دیگه براتون پیش نیاد.
  گفتین آهنگ؛ یاد مرحوم رادیو ویولت افتادم!چی شد یه هویی؟ نکنه شبکه تلویزیونی راه انداختین و من خبر ندارم؟!
  یک کامنت: هنوز دارم در موردش فکر میکنم..
  حسی پیچیده در خود: از ده دوازده روز پیش که خونده بودمش تا حالا، همه ش توی ذهنمه…
  وباز هم زلزله: خوندن این متن رو حتماً به بقیه توصیه میکنم.
  جهت اطلاع: همین که خوندنم تموم شد اس ام اس دادم!ممنون از اطلاع رسانی تون!Smile
  شاید که بیاید:قشنگ بود. به دلم نشست
  جنس صداتو دوست دارم: بنظر من به همه این موارد که گفتید بستگی داره.
  بقول موسیقی دان ها: شخصیت نوازده ی ساز رو می شه از رفتارش و صدای ساز تشخیص داد.
  در این مورد هم صدق می کنه. خیلی خیلی کم هستند آدمایی که شخصیتشون رو بتونن پنهان کنن.
  بعضی چیزها رو نمی شه پنهان و یا بیش از حد آشکار کرد.

  هر وقت زود به زود میام، از پست جدید خبری نیست!حالا که دیر به دیر میام روزی سه تا پست هست! از بس خوش قدم هستم!(شکست نفسی کردم!هیچم بد قدم نیستم!)
  Smile

  [پاسخ]


 4. حافظ کوزه شکسته در 13/09/05 گفت :

  در مورد این پست، بنده همبا نظر ویولت خانم موافقم.

  [پاسخ]


 5. سمیرا در 13/09/05 گفت :

  من با نظرِ فرهاد موافقم. اون فردی که موردِ نظرِ شماست درک می کنه همین طور که خودتون توضیح می دین، اونایی هم که با تمسخر و تحقیر برخورد می کنند who cares ؟!!

  [پاسخ]


 6. آوین در 13/09/05 گفت :

  سلام
  خب واقعن حق داری چون تو شرایطی که الان کم تر کسی هست که دوست پسر نداشته باشه این موضوع عجیبه اما نه برای من یا دوستان من که ما هم تو تهران زندگی مdکنیم اما میتونم بگم تو جمع ۴ نفره صمیمی ما هیج کدوم رابطه پایداری رو تجربه نکردیم چون کیس مورد نظر کیس یه رابطه پایدار نبود.نمیخوام جبهه بگیرم اما متاسفانه برای هر ۴ نفر ما این مسئله پیش اومد که طرف ما یا خودش مشکل داشت و عملا نیاز به تکیه گاه داشت یا خانواده اش باید براش تصمیم میگرفتن که چه کنه در آینده.ما هم تنها هستیم و خب سخته این تنهایی اما با کسی بودن به هر قیمتی هم چندان دلچسب نیست.
  من جواب ویولت جان رو دوست دارم.اتفاقن اگر چنین جواب محکمی بدی اونی که واقعن خواهان رابطه با تو باشه سعی میکنه تو رو بهتر بشناسه و بهت نزدیک شه.تلاش بیشتری میکنه و اونهایی هم که اهل تلاش برای ایجاد یه رابطه خوب نباشن بهت انگ مغرور بودن میزنن که بذار بزنن چه مهم؟عزیزم!مردی که الان اینطوری تو رو به خاطر دوست پسر نداشتن امل میدونه و بهت توهین میکنه به نظرم بعد ها تو رابطه هم راحت تحقیرت میکنه و عقیده تو رو به تمسخر میگیره پس اگر قراره تو با چنین آدم هایی رابطه بگیری تنهاییت خیلی ارزشمند تره.پس چنین حرف هایی رو کلن دایورت کن هر جا خواستی ببخشید رک وبی پرده گفتم اما واقعن به چنین حرفایی بها نده که یه دوست معمولی خوب هیچ وقت چنین حرفی به تو نخواهد زد و برای تو و عقیده تو ارزش قائل میشه و تو رو اینجور به هم نمیریزه.عقیده تو قابل احترام و درسته.

  [پاسخ]

  ayda در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 6:37 ب.ظ پاسخ داد :

  من از اول که اومدم دانشگاه هیچ حسی به پسرایی که مثل خود ما پول تو جیبیشون از باباشون بود و به قول تو هیچ برنامه ای برای آینده نداشتن پیدا نکردم … شاید یکی بیاد بگه مگه تو خودت چی بودی ؟
  ادعایی ندارم ! خودمم تا وقتی سر کار نرم واسه خودم کسی نشم رابطه ی جدی رو شروع نمیکنم . و دلم میخواد با کسی شروع کنم که خودمو بیشتر از صرفن فقط چند ماه در کنارش ببینم.آدمی که اگه به هم هم بخوره بعدا پشیمون نشم بگم این دیگه کی بود !! شخصی که بتونم به خانواده ی کمی تا قسمتی سنتیم هم معرفیش کنم بدون اینکه از جانب اونا مشکلی پیش بیاد .
  مرسی به هر حال . این وبلاگ میشه یه جامعه ی کوچیک از همه مدل آدم . من فقط دورو بر خودمو میبینم . خوبه بدونم بقیه با هر گروه سنی با هر مدل عقاید با این شرایط جدید جامعه چی میگن ….

  [پاسخ]

  آوین در تاریخ می 10th, 2013 ساعت 3:23 ب.ظ پاسخ داد :

  فقط این رو بدون که دخترهایی با عقیده تو کم نیستن،من ۲۵ سالمه و تو خیلی از اطرافیانم که تقریبا هم سن و سال خودم و تو هستند این عقیده رو دیدم

  [پاسخ]


 7. آوین در 13/09/05 گفت :

  ویولت جان نسل ما خیلی با شما فرق کرده.تعریف نسل ما از رابطه،کیفیت روابط خیلی با شما فرق داره و من این تعریف رو دوست ندارم.رابطه هایی که بیشتر برای اینه که خوش بگذرونی با تاریخ انقضایی از پیش تعیین شده.خیلی وقت ها با دیدن روابط دور و برم میفهمم تنهایی هم گاهی از با کسی بودن خیلی ارزشمند تره هر چند سخت.چون تو خیلی از دوستی های نسل خودم بلوغی نمیبینم و بیشتر بچه بازیه.حداقل تو سن پایین تر تو دانشگاه.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 5:39 ب.ظ پاسخ داد :

  منم بخاطر همین تفاوت نسل جرات نکردم به صراحت نظر بذارم

  [پاسخ]

  آوین در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 8:29 ب.ظ پاسخ داد :

  صراحت شما همیشه کمک کننده بوده

  [پاسخ]

  ayda در تاریخ می 9th, 2013 ساعت 10:36 ب.ظ پاسخ داد :

  موافقم!


 8. رویا در 13/10/05 گفت :

  مرسی از ویولت عزیز که این موقعیت خوب رو تو وبلاگش قرار میده که خواننده ها هم گاهی گوشه دلشون رو باز کنن .
  منم یه دختر ۲۴ ساله هستم. شاید باورت نشه اما زمان کارشناسی که دانشگاه آزاد بودم اینقدر به فکر تیپ و قیافم بودم حتی میخواستم دماغم رو عمل کنم ! اینقدر تو جو دانشگاهمون بچه ها به فکر تیپ و قیافه بودن خود به خود به آدم القا میشد بره یه کاری بکنه !! همه هم دوست پسر داشتن تقریبا . اون زمان من تنها بودم یعنی دقیقا مثل تو فکر میکردم و اون شخص مناسب پیدا نشده بود برام .
  خب تنهایی هم البته وقتی میبینی همه یکی رو دارن .. بالاخره خیلی سخته .اما از وقتی برای ارشد یه دانشگاه دولتی قبول شدم اوضاع خیلی فرق کرد! اینجا اصلا به اون شدت دانشگاه ازاد کسی به قر و فر اهمیت نمیده و با این که من خودم آدم مذهبی به اون صورت نیستم اما جو اینجا برام خیلی مناسب بود ، اعتماد به نفسی دارم الان که دیگه اصلا نمیخوام دماغمو عمل کنم !! و البته طبق معمول اینجا هم دوباره تنهام و هنوز شخص مورد نظر یافت نشده .
  خیلی طولانی شد اما خواستم بگم این رابطه های چیپ و به درد نخور رو ما اینجا نداریم و اگرم کسی از من اینو بپرسه من همیشه گفتم و میگم که ادم مناسبم پیدا نشده و اصلا از این بابت شرمنده نیستم .
  یه نکته مهم واقعا اینه که بدونی جدا آدم مناسب برای ما دخترا کلا کم شده ( به خاطر همون هرم سنی که الان ما دهه ۶۰ یی ها پسر بزرگتر از خودمون کم داریم )
  و اینم بگم که هیچ نگران نباش که بقیه هم همه تنهان و داشتن یه رابطه الکی فقط برای این که بگی دوست دختر یا دوست پسر داری ، واقعا ارزش نداره.

  [پاسخ]


 9. مهندس بیکار در 13/10/05 گفت :

  دوست خوبم من کم کم دارم وارد۲۶ سالگی میشم در حالی که با کارشناسی ارشد تو رشته معماری که بیشترین ارتباط را با آقایان داره،هیچ رابطه صمیمی را تجربه نکردم،خیلی تنهایی سخته،اما تا زمانی که کسی ارزش ورود به تنهایی منو نداشته باشه،من این ووضعو تحمل میکنم،حرف دیگرون هم اصن مهم نیست

  [پاسخ]


 10. bahar در 13/11/05 گفت :

  چه جالب! منم ۲۲ سالمه و وبت رو از ۱۵ یا ۱۶ سالگی میخونم ویولت جون :* اتفاقا من هم شرایطی مشابه دارم. اصلا مذهبی نیستم و خانواده ام هم مذهبی نیستند. با پسر و دخترهای زیادی هم معمولی دوستم و درخواستای زیادی هم از طرف پسرا واسه دوستی داشتم ولی هیچ وقت قبول نکردم و با کسی نبودم. چون خیلی ساده عاشق هیچکدوم نبودم و نشده ام. و نمیخوام الکی با کسی دوست باشم که بهش احساس عمیقی ندارم. حتما هم حرف پشتش هست عزیز جان. ولی تو چرا حرف مردم برات مهمه؟ چه فرقی میکنه بگن املی، لزبینی! من تا حالا کسی بهم نگفته لزبین! ولی اگه بگه میگم که فکر کن هستم مگه تو هوموفوبیکی؟!! (من همجنسگرایی رو عیب نمیدونم). و یا اصلا آره املم خوش به حال تو که نیستی! والا. هر آدمای احمق همیشه جلو راه آدم سبز میشند و آدم نباید خودشو ذهنشو درگیرشون کنه. لیاقت ذهن و وقت تو رو ندارند و همون مثال معروف که با خوک نباید کشتی گرفت و اینها!! Smile

  [پاسخ]


 11. یلدا در 13/11/05 گفت :

  ما که بالاخره نفهمیدیم باکره بودن تو این دوره عیبه یا نه؟ عجب سوال خوبی! کاش یه مشاور و روانشناس میخوندش و واقعا میتونست یه جواب درست بده!

  [پاسخ]

  پریا در تاریخ می 11th, 2013 ساعت 11:27 ق.ظ پاسخ داد :

  مسلمه که عیب نیست. عیب، طرز فکر مزوّرانه ست. عیب، جامعهء ماست که مدام میخواد قضاوت کنه. باکره باشی یا نباشی، همیشه کسی هست که نکوهش یا تحسینت کنه!
  یک نوع درمان هست در روانشناسی، به نام درمان فرد مدار. جُدا از قوانین و اخلاقیاتِ لازم برای هر جامعه، کِی بشه به یک جامعهء فرد مدار برسیم!

  [پاسخ]


 12. فاطمه در 13/11/05 گفت :

  سلام
  من ۲۲ سالمه و البته چند ماهی هست عقد کردم
  شوهرم هم دانشکده ایی ام بود
  افکارم ۱۸۰ درجه با این خانم فرق داره. اما چیزی که واضحه اینه که یه دختر به این پر انرژی و جسارت نباید به حرفهای بقیه اهمیت بده. با شناختی که از شرایط روحی بچه های دانشگاه توی این سن دارم از این حرفها و خاله زنک بازی ها زیاد هست. هر چی هستی خودت باش. تا اونی که میاد سمت تو رو پذیرفته باشه(نه صرفاً برای ازدواج) حرفهای آزار دهنده هم زیاد هست…

  [پاسخ]


 13. پارادوکس در 13/11/05 گفت :

  سلام
  این نظر خودم نیست
  نظر خواهر کوچیکترمه که ۲۰ سالشه و تو دانشگاه این وضعیت رو داره با این تفاوت که شدید تره!

  ادمهایی که به عقاید و افکار دیگران احترام نمیذارن اساسا هر چفدر هم به نظر بیاد جذابن و اعتماد به نفس بالایی دارن ولی در نهایت توی خودشون دچار یه عفده حقارتن!احقارت…مخصوصا در برابر همون فردی که سعی میکنن افکار و عقایدش رو سظح پایین و املی نشون بدن و در نهایت تحقیرش کنن…
  اینجور ادمها چه دختر باشن چه پسر مسلما تو براشون تحسین برانگیزی ولی از اونجایی که خودشون هیچ وقت نمیتونن مثل تو تحسین برانگیز باشن و به “سطح بالای”تو برسن سعی میکنن تورو بکشن پایین تا سطح تا مثل خودشون پایین بیاد و هم تراز شید و تحملتون راحت تر شه!
  و در اخر:
  پسرها معمولا وقتی میبینن هیچ جوره نمیتونن به تو دستیابی داشته باشن و برعکس همه دخترا که راحت خودشونو در اختیارشون میذارن اصلا به تو دسترسی نخواهند داشت بالاخره در نهایت امر سعی میکنن یه لگد به شخصیت تو بزنن و رد شن!
  تا به خودشون و اطرافیانشون نشون بدن فکر نکنید نتونستم به دستش بیارم و سطحم پایین بود!نه…اخه اون امل و بی ارزش بود!

  [پاسخ]


 14. ayda در 13/11/05 گفت :

  من اصولن هیچ وقت برام مهم نبوده بقیه چی میگن … اگه مهم بود باید زیر فشار حرفشون یا تلاششون برای ست کردن من با یکی وا میدادم ….
  خودم میدونم تو خیلی از مسائل با خیلی از آدما فرق میکنم. اوکی ام با خودم.
  ولی چون تعداد برخوردم با این جور سوالا از آدمای مختلف زیاد شد پرسیدم .
  میخواستم یه دید کلی دستم بیاد من تو نوشته ام نگفته ام که از این موضوع خجالت میکشم و اینا ! چون چند تا کامنت این طوری برداشت شده بود . نه !

  همه ی این آدم ها آدم های بیشعور یا آدمایی که بخوان تو زندگیم دخالت کنن نبودن . همشونم پسرایی نبودن که بخوان با من دوس بشن(یا به عبارتی نظری بهم داشته باشن و نه بشنون که بخوان تحقیر کنن) . خیلیاشون دوستام بودن که بعد از چند بار تلاش ناکام ! برای آشنا کردن من با دوستاشون ازم پرسیدن که چرا؟
  من با آوردن بهانه های بی خود، که واقعن هم اصل ماجرا نبود این طرز فکر و درست کردم. من اینجا نمیگم کاملن خودم بی تقصیرم . چون از دید اونا که نگاه میکنم کج فهمیشونو درک میکنم .

  با شرایط فعلی جامعه که تازه دارم میفهمم چه خبره (تا قبل این روابط دوستامو بیمعنی و مسخره میدونستم که الان همون بچه بازیا ارزش شده) ، حرفای شماها و فکرایی که خودم کردم از این به بعد تو محیط جدید تر و در برخورد با آدمای جدیدتر حرفی نمیزنم که کلن بروز بدم چه جور دختری هستم.
  (تا وقتی میشه با سکوت و جواب کوتاه از پشت سر حرف در اومدن جلوگیری کرد عقل میگه آدم این کارو بکنه حالا چه حرف بقیه مهم باشه یا نباشه)
  مرسی از ویولت عزیز :*
  و همه ی دوستان

  [پاسخ]


 15. ال در 13/12/05 گفت :

  آیدا جان من خیلی درکت می‌کنم. آدم در سالهای اول دانشگاه بعضی اوقات خیلی با صراحت در مورد خودش و عقایدش حرف می‌زنه ولی همه شناخت و ظرفیت پذیرش رو ندارن. مسلم بدون با تجربه الانت بعد که ارشد و دکترا قبول شی می‌تونی به راحتی این جور بحثا و سوالات اطرافیان رو مدیریت کنی و اگر هنوز در دوره لیسانس هستی ممکنه این افراد رو اصلا دیگه نبینی. در مورد جوابایی که دادی و برداشتهایی که از حرفات شده بعید می‌دونم بتونی کاری کنی. در آینده اگر کسی ازت پرسید اگر حس می‌کنی آدم فهمیده‌ایه می‌تونی خیلی راحت بگی که رابطه جدی با یک نفر در قالب دوستی از نظر خونواده من پذیرفته نیست و من نمی‌خوام اعتمادشون رو کم کنم. اگر هم آدم کمتر فهمیده‌ای با سابقه سوبرداشت بود بگو “از کجا می‌دونی دوست نیستم (یا نشدم) مگه آدم باید جار بزنه؟”!
  البته من هم الان ۳۳ سالمه بنابراین بقول ویولت جان شاید به روز نباشم!

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette