یک گپ و گفتگو

تو فیس بوک این عکس رو گذاشتم و در شرحش هم نوشتم،

اینکار مختص یه خانومه…آیا برعکسش هم امکان داره؟
من که گمون نکنم Frown

 

اظهار نظرهای مختلفی شد در جهت رد یا تایید اظهار نظر من و حتی دوستی نوشت “من از بدو تولد معلول بودم و ویلجری.همسرم کاملا سالم و جوان تر از خودم.اصرار برای ازدواج هم از طرف خودش بود.نه ساله ازدواج کردیم و عاشق هم هستیم”  و من هم در جواب این بانو نوشتم”  درود بی پایان به این آدم فهیم که نام همسر رو یدک می کشه ”

 

مدتی بعد پیغام گرفتم که

“نمیدونم (نام یه آقا) دوست من و یادته … اون یک پزشکِ و تو رو از طریق من از روی نوشته ها و … دورادور میشناسه و هنوزم گاهی حالت رو از من میپرسه . . بهم میگفت من اگر بودم حاضر بودم که مشخصن با آدمی چون ویلی باشم و هر مردی باید از خداش هم باشه اما با همه شناختی که ازش دارم ممکنه برای اون خسته کننده باشم و یا …
آدم ها برای انتخاب هاشون دلایل زیادی دارن ولی نکته مهم اینه که همیشه انتخاب ها از روی ظاهر نیست و هنوزم هستن آدم هایی که نگاه انسانی و برابر دارن و وجود خود انسان رو ارزشمند میدونن و میشه امیدوار بود به اینکه هنوز کسی هست که می بینه و تو خودت بهتر از من می بینی
شاید برای اینکه زن نمادی از قدرت درونی همه ماست و همیشه نشانی از دانش و خرد بوده و آفتاب … همراه با شکوه زیبایی . نیرویی که با عنصر زنانه طبیعت در بطن خودش حیات رو پرورش میده و در خارج از وجود خودش هم حامی و نگهبان زندگی ست و قدرت عجیب و خارق العاده ای که در این وجه زنانه و عنصر زنانه هست برای حفظ و ادامه ی حیات , کتمان ناپذیره … ایزدبانوهای زمین ، آب ، عشق”

در جوابش نوشتم

“حرفت درسته
ولی من با این همه تجربه و ارتباط هنوز به چنین آدمی برخورد نکردم
نمی گم اصن نیست ولی حداقل من ندیدم
چرا مشتاق و آرزومند!!! زیاده که به قول امروزیها کلی هم لاو می ترکونن (اضافه شد: بخصوص برای من که هم از سرو شکلِ قابل قبولی برخوردارم و هم اندام و هیکل میزونی دارم و سطح سواد و اطلاعات عمومی ام از حد متعارف هم بالاتره و میشه گفت باهوشم و خوش سرو زبون) ولی وقتی وارد رابطه باهاشون میشی می فهمی نه بابا، اینکاره نیستن و همه اون حرفهای قشنگ و وعده وعیدها از سر ناپختگی و سرِگرم و معده پُر متصاعد شده
حرف یه چیزه و عمل بهش چیز دیگه”

 

حالا نظر تو چیه با توجه به بحث پیش اومده


نظرات شما


 1. Sami در 13/31/03 گفت :

  درست میگی . از حرف تا عمل فاصله ست و آدم ها میتونن الزامن اون چیزی نباشن که ادعا میکنن . خود من از روی تجربه بطورکلی از جنسیت مرد ناامید بودم جوری که حتا تصورش رو هم نمیکردم که هنوز مردی وجود داشته باشه که درونش هم انسان باشه . اون هم در جامعه بیمار و داغون چون ایران . ولی یادمون باشه که درست های منطقی و مستدل الزامن راست نمیگن , برای همین هم گاهی نمیتونن به روشنی حقیقت رو نشون مون بدن . وجود استثناهای هر چند کمیاب خود گواه این نکته ست …

  [پاسخ]


 2. shirin در 13/31/03 گفت :

  ویولت جون دوست داشتن یک نفر یک چیزه، توان در کنارش بودن چیز دیگر.
  خود من مثلا آدم بسیار صبور و وفاداری هستم اما هرگز همسر خوبی – در معنای سنتی اش – نخواهم بود. معاشرت هر روزه با یک آدم اصلا از من برنمیاد.
  هرقدر هم دوستش داشته باشم، برام تکراری و غیر قابل تحمل خواهد شد و به همین دلیل ازدواج نکردم و نخواهم کرد. یک رابطه از راه دور برای من بهترین چیزه.
  حالا وقتی طرف مقابل دارای توانایی های متفاوت باشه فاکتورهای بیشتری در بین خواهند بود. غیر از دوست داشتن، نیروی درونی آدم هم به میان میاد. کسی که توانایی های متفاوت داره بیش از دیگران در معرض ناملایمات درونی و بیرونی قرار میگیره و فردی که در کنارشه باید شخصیت با ثبات و محکمی داشته باشه. کسی که با کوچکترین تلنگری فرو نریزه.
  یادمه یکبار از یک تجربه ناراحت کننده ات در مورد بی اختیاری ادرار نوشته بودی و اهمیت اینکه کسی که همراهته محکم باشه و کمک برای اینکه معذب نباشی. اون نوشته ات خیلی به دلم نشست و فکر میکنم میشه مصداقش رو در اینجا هم بکار برد.
  اینجا چیزی خیلی بیشتر از دوست داشتن مورد نیازه. زن و مرد هم در قابلیت های جسمی و هم قابلیت های ذهنی و عاطفی با هم متفاوتند. بحث بهتر یا بدتر بودن هم نیست، فقط تفاوت.
  عموما در خانمها آنچه که یک عشق Devote نامیده میشه رو دیده ام و نه در مردها. شاید بخاطر اینکه راحت طلب ترند و یا شاید هم به محدودیت ها و ناتوانی های خودشون آگاهند و بنابراین اصلا وارد ماجرا نمی شوند.
  این البته ۱۰۰% نیست اما استثنائات رو نمیشه عمومیت داد. منهم مثل خودت فقط خانمها رو دیده ام که عشقشان توان زیادی برای رویارویی با مشکلات داره. چه در قبال همسر و چه فرزند.
  کمند پدرانی که با فرزند ناتوانشان رابطه خوب و سازنده ای برقرار میکنند چه برسه به پارتنر Frown

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 10:54 ق.ظ پاسخ داد :

  دلایلت کاملا منطقی ه از نظر من

  [پاسخ]


 3. پریا در 13/31/03 گفت :

  اولاً که کیف کردم از تعریف بی پرده ات از خودت که توی پرانتز اضافه شده. چقدر خوبه که آدم هم به نقطه ضعفاش اذعان داشته باشه و هم اینجوری بی خجالت از خوبی ها و محاسن خودش بدونه و بگه.

  اما در مورد بحثت. آره بنظر منم کفه همچین کاری به سمت خانومها سنگین تره. کم پیش بیاد یک مرد تا این حد از خودگذشته و عاشق!
  من دیدم مردانی رو که حتی پای ازدواج، بدلایل واهی و سست پا پس کشیدن. والا طرفشون هم همه چی تمام و عالی بوده!

  [پاسخ]


 4. یاس در 13/31/03 گفت :

  مدتی هست که به من اثبات شده در مورد هیچ چیزی نمیشه با قطعیت نظر داد. شاید در جامعه فعلی ما چنین عشق هایی دیگه وجود نداشته باشه اما باور دارم که همیشه استثنائاتی هم می تونه باشه که ما تا حالا باهاشون برخورد نکردیم.

  [پاسخ]


 5. لیلا در 13/31/03 گفت :

  ویلی، من هم وحدت با توSmile نمیگم نیست ولی من تا حالا برخورد باهاش نداشتم. به قول خانم روانشناسی: حرف و وعده اون اهمیتی را که برای ما زن‌ها داره واسه مردها نداره متاسفانه! شکارچی هستند و برای دستیابی به شکار از هیچ چیز ابایی ندارند، حرف و حرف و حرف… اما دل طرف را که تصاحب کردند صدی نود اون حرفا فراموششون میشه. در واقع زمانی که هورمون‌هاشون میزنه بالا بسیار غرا و فصیح و دلربا حرف میزنند اما چند صباحی که گذشت و زمان عمل که برسه هیهات!

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 10:57 ق.ظ پاسخ داد :

  اوهوووم

  [پاسخ]


 6. سمانه در 13/31/03 گفت :

  من کاملن موافقم باهات ویولت عزیز.من الان تازه شدم ۲۵سال و خب خیلی تجربه ندارم ولی همون کمش هم منو ناامید کردن به خصوص بعد از اینکه فهمیدم ms دارم با کسی آشنا شدم که اونم مبتلا بود ولی خیلی وقت بود و حتی اون مرد هم می خواست سوءاستفاده کنه با اینکه خودش مثل من بود و میدونست هنوز یک ماه نیست که فهمیدم بیمارم و تو چه وضعیتی قرار دارم.
  به نظر من بیشتر از اینکه بحث زن و مرد باشه مسئله فرهنگ جامعه ی ماست که زن همیشه باید خوشگل باش همیشه باید کامل و پرفکت باشه به قولی از هر انگشتش هزارتا هنر بریزه تا مرد نظری کنه و خوشش بیاد.درواقع ماها اینجور تربیت شدیم و خب همیشه استثنا هم وجود داره.من سه تا مورد از بچه های ام اسی رو دیدم که با وجود امتناع خودشون اینقدر مرد مقابل اصرار کرده که ازدواج کردن.

  [پاسخ]


 7. جوان در 13/31/03 گفت :

  خانوم ویولت سلام
  امکانش وجود داره و مصادیق زیادی واسه اون هست تو فیس# بوک هم که مستقیما این افراد جواب دادن به شما ولی اینطور که معلومه این فدا کاری از طرف خانم ها بیشتره… راستی میشه اسم این کار رو “فدا کاری” گذاشت؟

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 11:00 ق.ظ پاسخ داد :

  واقعا نمیدونم
  شاید از دید جامعه سنت زده فداکاری! به حساب بیاد ولی از دید یه عقل سلیم و یه عشق درست و اصولی نه،فداکاری نیست

  [پاسخ]


 8. محسن در 13/31/03 گفت :

  سلام …

  خـــــــــــوبی …

  دختر خاله منم ام.اس داره و همسر فعلیش با اطاع کامل از بیماریش عاشقش شده و باهاش ازدواج کرد … الانم با توجه به اینکه روز به روز ناتوانایی های دختر خالم بیشتر میشه ولی خدارو شکر هردوشون روحیه خوبی دارن و خیلی خیلی همدیگرو دوست دارن…

  اتفاقا می خواستم یه وقت ازت بگیرم و بیارمشون که یه مقدار باهاش صحبت کنی و بهش امیدِ به زندگی بدی … البته آخرین باری که بیمارستان بود بهش گفتم که گفت اوکی کن ولی بعدش من گرفتار کار شدم و اونم پیگیری نکرد … ولی حتما یه روز قرار میذارم و میارمش …

  همیشه باش …

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 11:01 ق.ظ پاسخ داد :

  : )

  [پاسخ]


 9. imm در 13/01/04 گفت :

  (...پیغام خصوصی از طرف شما...)
  (…خصوصی..)
  ویولت عزیز سال نو مبارک
  نقدی دارم میدونی چطور میتونی مطمئن باشی همه مردایی که دورت هستن به حرفشون عمل نمیکنن فکر نمیکنی نگاه بدبینی داری فکر نمیکنی شاید اونی که هیچی نداره ولی اراده داره و اگر تو وارد زندگیش بشی آنچنان معجزه ای بشه که همه حرفایی که میزنه رو به عمل برسونه ….
  ایزدبانوی زمین، آب و عشق و ….
  بنظرم اینکه شانست رو امتحان کنی و کسی رو که بهش جذب میشی رو انتخاب کنی و اون تو رو انتخاب کنه و این شانس رو بهش بدی تا به حرفاش عمل کنه و کمکش کنی که بحرفاش عمل کنه و خوشبخت باشه و خوشبخت بشی خیلی بهتر از اینه که تنها باشی و همه رو با چوب وعده و وعیدهای سر ناپختگی و سر گرم و معده پر بزنی …
  بگذریم صلاح مملکت خویش خسروان دانند من هم عذر می خوام اگر نقدی کردم مدتهاست نوشته های شما رو میخونم و امیدوارم سال جدید سالی باشه پر از شادی و خوشی برای شما

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 11:04 ق.ظ پاسخ داد :

  چرا خصوصی؟
  چون نقدم کردی؟
  نظر خوبیه…من با حذف مشخصات عمومیش کردم
  اگه بازم نمی خوای،بگو که پنهانش کنم

  [پاسخ]

  imm در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 5:34 ب.ظ پاسخ داد :

  ببخشید الان دیدم سلام نکرده بودم پس با سلام در مورد نوشته هم سایت شما هستش و اجازش با شماست بازم میگم بنظرم بهش شانس رو بدید ممکنه hero شما باشه
  http://www.youtube.com/watch?v=koJlIGDImiU

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 8:06 ب.ظ پاسخ داد :

  ای کاش


 10. Sami در 13/01/04 گفت :

  من احساس میکنم که هدف از عنوان کردن این نمونه از بین بی شمار نمونه های دیگه تنها میتونه نشانی باشه از اینکه هنوز هستن مردهایی که ملاک ارزشیابی شون نه سطح توانایی و فیزیک ظاهر که سالم بودن روح و روان و انسانیت یک زن هست . این رو با توجه به این میگم که این آقا مدعی چیزی نبوده و نیست و تنها باور شخصی خودش رو به دور از خودنمایی گفته و این نوع نگاه ، تنها از زاویه عشق میتونه باشه …

  [پاسخ]


 11. violet در 13/01/04 گفت :

  یک کامنت خصوص که با نام خودم پابلیش می کنم
  ویلی عزیزم ،
  با اجازه خواستم نکته ای رو اضافه کنم . من همیشه طبق تئوریهای خودم پیش میرم و در خیلی از موقعیت ها تنهایی خودم و ترجیح دادم به بودن در کنار آدمهایی که رسمن سرشون به تن شون نمی ارزه … درسته که خیلی وقت ها آدم ها رو تحمل میکنم حتا شده در حلقه ی دوستان ؛ شاید برای اینکه ما در جهان تضاد زندگی میکنیم و سپیدی در کنار سیاهی معنا پیدا میکنه . این ها رو گفتم که بگم که اگر ما آدمها در سطح ظاهر از ایده آل هامون ناامید میشیم ، در عمل میتونیم سرسپرده و تسلیم نباشیم! تا درها همچنان برامون باز باشه . خود من با وجود آدم هایی که همه شون هم موقعیت های عالی هم داشتن برای چندین سال متوالی هیچ دوستی رو از نوع آقا به حریم شخص ایم راه ندادم … دوست های این جنس زیاد داشتم جوری که تعدادشون حتا از دوستان خانوم هم بیشتر بود! ولی همه شون در یک جای اساسی بدجوری باد میدادن … حتا تحصیلات هم به شعور آدم ها اضافه نمیکنه . یادمه بعدها که با (نام یک آقا) صحبت میکردیم ؛ اون هم اعتراف کرد که در نقطه ای از زندگی برای همیشه از زن ها ناامید میشه و به این نتیجه میرسه که اساسن با زن جماعت به جایی نمی رسه جوری که چیزی نزدیک ده سال ، دوست دختر نداشته!
  گاهی اونی که کمتر مقصر به نظر میاد ، بیشتر مقصره . شاید بخشی از این اجحاف و ستم در حق افراد کمتوان بخصوص در جامعه ی داغون ما مربوط باشه به نوع نگاه خود این آدم ها ؛ اینکه در تمام موقعیت ها خودشون و در مقام قربانی می بینن

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 3:43 ب.ظ پاسخ داد :

  ولی من به شخصه هیچ وقت چه خواسته و چه ناخواسته به خودم چنین نگاهی نداشتم

  [پاسخ]

  Sami در تاریخ آوریل 1st, 2013 ساعت 4:19 ب.ظ پاسخ داد :

  شما یک استثنا ی بزرگ هستی …

  [پاسخ]


 12. سوسن جعفری در 13/02/04 گفت :

  ویلی؟ یعنی من و امیر بوقیم این وسط؟ Big Frown

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 2nd, 2013 ساعت 7:15 ب.ظ پاسخ داد :

  خدا نکنه عزیزم
  من منظورم عموم و طرز فکر عامه مردمه نه یه سری استثنا
  تازشم شما موقع ازدواج حداقل از نظر ظاهر چیزی از یک آدم سالم کم نداشتی،داشتی؟(البته که با این حرفم قصدم زیر سئوال بردن فکر و انگیزه آقا امیر نیست،برداشت اشتباه نشه)

  [پاسخ]

  سوسن جعفری در تاریخ آوریل 3rd, 2013 ساعت 10:16 ق.ظ پاسخ داد :

  بله داشتم ولی با عصا راه می‌رفتم و خیلی‌ها از همین عصا ترسیدند. حتی وقتی خیلی خیلی بهتر بودم خیلی‌ها از اسم ام‌اس ترسیدند ولی الان روی ویلچیرم و وضعیت بدی دارم و امیر هنوز هم می‌گوید باز هم اگر در موقعیت سال ۸۹ قرار بگیرد با من ازدواج می‌کند.

  همین اسفندی که گذشت دو تا از دوستانمون با هم ازدواج کردند که آقا فرزند شهید بودند و دختر خانوم یک بیمار ام‌اسی. گاهی اتفاقاتی این چنین پیش می‌آید عشقم.
  بوس.

  [پاسخ]


 13. سوسن جعفری در 13/02/04 گفت :

  در مورد آشپزی کردنت Smile من الان از مرداد سال گذشته این شکلی اشپزی می‌کنم. یعنی می‌گم و امیر آقا می‌پزن Big Smile اینقدر عادت کردم که چند روز پیش مادرشوهرم داشتند غذا می‌ پختند من یک ریز داشتم ارد می‌دادم یکهو فهمیدم بابا این مادر شوهره ها Big Smile کلی خندیدیم Big Smile

  [پاسخ]


 14. ریحانه در 13/03/04 گفت :

  جالب اینجاست که منم دقیقا همین عکسو چندماه پیش تو فیس بوکم گذاشته بودم و دقیق اون موقع به همین فکر میکردم که برعکسش هم میتونه اتفاق بیفته یا فقط خانومها هستن که بخاطر عشق هرکاری میکنن
  Smile

  [پاسخ]


 15. پگاه در 13/03/04 گفت :

  سلام رنگای تو وبلاگت رنگای مورد علاقه منه Smile
  من تو دوره های یوگا دوستای ام اسی زیاد داشتم کسایی که یوگا خیلی بهشون کمک کرده و میکنه تو دنیای وجازی هم یه پگاه نامی هست هم اسم خودم تو لینکام میتونی پیداش کنی اونم ام اس داره …امیدوارم سلولای بنیادی هرچه زودتر تر وارد عمل بشن …شاد باشی Smile

  [پاسخ]


 16. آنا آریان در 13/04/04 گفت :

  باورش برام سخته ولی واقعا دلم میخواد بتونم باور کنم

  [پاسخ]


 17. یه آقا در 13/06/04 گفت :

  (...پیغام خصوصی از طرف شما...)
  (…خصوصی..)
  خانم ویولت وبلاگتون بسیار زنانه اس! البته حق دارین چون شما خانم هستین. اما گاهی مردها رو خیلی میکوبین!

  راستش منم معتقدم در اینطور موارد نمیشه قطعی گفت. میشه؟!
  اصولاً عشق که بیاد عقل رو ضایع می کنه!!! اینطور نوشتن در کتابا. پس با این حساب، هر طرفی عاشق اون یکی بشه با قسمت منطقش تصمیم نمیگیره پس امکان پذیره. حالا آقا یا خانمش مهم نیست. هرچند این کار به نظر من غیر عقلانی نیست اصلاً. یه انتخابه. اما خُب، جامعه ما، به طور نسبی هنوز بسیار در این موضوعات عقبه و این کار رو غیر عقلانی نگیم، عجیب، میدونه. فکر نمی کنم کسی منکر عقب موندگی فرهنگی کشور باشه.
  میبخشید که اینقدر رُک گفتم.

  [پاسخ]

  violet در تاریخ آوریل 7th, 2013 ساعت 10:30 ق.ظ پاسخ داد :

  با حذف مشخصاتت پابلیش کردم
  چون انتقادت سازنده بود و شاید حرف دل خیلی ها

  [پاسخ]

دیدگاهی بنویسید

*

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette