زنانگی یعنی …

این عکس رو گذاشتم تو فیس بوک
(روی عکس کلیک کنید تا در اندازه واقعی ظاهر شه)

و همچنین این

(حذف شد)

در توضیح عکسا نوشتم:

“زنانگی یعنی اینکه حتی به تنهایی از عهده حاضر شدن بر نیای…ولی همیشه مرتب و تر و تمیز باشی و همه چیت با همه چیت ست باشه و بیننده از دیدنت لذت ببره و از بوی عطر تنت مست بشه… این یعنی زن بودن یعنی زنانگی . ”

لیلی برام نوشت:

“زیاد با این حرفت موافق نیستم ..اینکه تو پر از انرژی مثبتی درست ..این که تو رو هر کی میبینه کیف میکنه بازم درست ..این که تو همیشه برای خیلی از ما الگوئی هم درش حرفی نیست ..ولی خیلی از زنها هستن که هیچکدوم از این کارها رو نمیکنن یعنی به خاطر موقعیتشون نمیتونن که بکنن ولی باز توی آلبوم عکس زنانگی خودت دارن میدرخشن ..نمونه اش یه زن روستائی که داره قالی میبافه ….”

جواب نوشتم:

“حرفت کاملا درسته ولی در تضاد با حرف من نیست-اون یه زنانگی روستایی ه که با زندگی زمختی که داره تجلی کرده و قابل احترام-حرفی هم که من می زنم یه زنانگی از نوع شهری ه که با وجود همه ناتوانی های جسمی پوزخند می زنه و دهن کجی میکنه به تمام اون ناتوانی ها و خودش رو نشون میده و متبلور میشه-تمام تلاش من تو این آلبوم (آلبوم زنانگی از دریچه دوربین) نشون دادن زنانگی در همه ابعاده نه یه شکل خاص”


نظرات شما


 1. فاطمه در 12/28/03 گفت :

  سلام ويولت عزيزم
  چقدر تميز و صيقلي لاك زدي… بنفش خيلي بهت ميادا.. من عاشق اون شال بنفشت هستم همون كه در روز اكران زن در سايه ام اس سرت بود البته يه بنفش باز و خاص بود
  ويلي جان من دو سه سالي است ميشناسمت شما ذاتاً آدم با كلاسي هستي اين گونه رفتار در خميره ات هست بخاطر همينه در اوج ناتواني بازم اين گونه هستي اين خودش يه امتياز مثبته و البته قدرت و مقاومتي هم كه از خودت در مواجهه با بيماريت نشون ميدي انكار نشدني يه!
  ويولت عاشق توأم كه با وجودي كه رو ويلچر ميشيني يه لبخند پر رنگ رو به لنز دوربين ميزني و ميگي با وجود همه ي سختي ها و ناتواني ها باز هم ميشه زن بود و خوشحال و خوشبخت زندگي كرد.
  يه عالمه ستاره هاي نوراني تقديم به آسمون صاف دلت


 2. عموجون در 12/28/03 گفت :

  ایکاش همه زنهای سالم دور و برم نصف شما که
  کم توان هستی حسن سلیقه و زیبای و جذابیت داشتن
  هنوزم که هنوزه پوز هرچی دختر تین ایجر رو میزنی
  من در عجبم شوهرت چطور تورو تونسته با اینهمه
  جذابیت از دست بده تازه زمانی که سالم بودی

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 4:30 ب.ظ پاسخ داد :

  امسال چه سال خوبی خواهد بود…تو کامنتت رو با یه کامنت مثبت ،محبت آمیز و خوب نسبت به من شروع کردی Wink


 3. لیلا در 12/28/03 گفت :

  فکر کنم قبلا هم بهت گفته بودم: عاشق فرم دست‌ها و انگشتان‌ت هستمSmile


 4. سمیه در 12/28/03 گفت :

  درود …

  همیشه پست هاتون رو دنبال میکنم
  بی نظیرند همگی اما این یکی کاملا متفاوت بود یا شاید برای من متفاوت بود خلاصه واقعا به دلم نشست. زنانگی در تعریف شما رو دوست دارم Smile

  بدرود …


 5. تـــــــرانه در 12/28/03 گفت :

  راست میگی ویلی من خجالت می کشم از خودم وقتی دستای به این زیبایی می بینم .. ماشالا هزار ماشالا من هیچ وقت انگشت هات رو بدون لاک ندیدم .. ماشالا به این همه حوصله .. من بعد از یه قرن لاک می زنم و برای پاک کردنش هزار تا غر ..
  ویلی یک سوال ؛ دوست داشتی جواب بده .. می خوام بدونم الان که بیرون رفتنت محدود شده هر بار که بیرون میری سعی می کنی به خودت برسی و تمام و کمال باشی ، یا قبلا هم که هر روز بیرون بودی به این صورت بود؟ منظورم اینه که مثلا من باز باید بیشتر خجالت بکشم که چرا وقت ندارم هر روز به خودم برسم یا نه بستگی به تعداد دفعات بیرون رفتن هم داره ؟

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 5:36 ب.ظ پاسخ داد :

  حقیقتش رو بخوای الان بیشتره-قبلا شاید اینقدر برام مهم نبود نه که نباشه ولی به این درجه مهم نبود-الان میدونم هرکی منو ببینه روحیه میگیره که با وجود تمام ناتوانی های ظاهری باز مرتبم…پس سعی می کنم بیننده رو ناامید نکنم Wink
  یه لذت متقابله-همونجور که وقتی می پرسن چند سالته؟ووقتی سن حقیقی رو از زبون من می شنون و یه شاخ ظریف رو سرشون سبز میشه!!! و من متقابلا قند تو دلم آب میشه- اینم وقتی با لذت و تحسین نگاهم می کنند متقابلا اون حس لذت بهم منتقل میشه…. نمیدونم توضیحم گویا بود یا نه؟

  تــــــرانه در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 10:30 ب.ظ پاسخ داد :

  اره عزيزم گرفتم چي ميگي، اخه واسه يكي مثل من كه هر روز بيرونم و سر كار ميرم سخته بخوام هميشه شيك باشم اما ديدي وقتي ميري عروسي ، پارتي چيزي به خودمون مي رسيم، واسه همين احساس كردم چون بيرون رفتن هات سخته و كمتر شده، سعي مي كني براي بلعيدن هر هواي تازه، اسمون رو هر دفعه با زيباي خودت سورپرايز كني ؛)
  هميشه شاد باشي و شيك و خوش پوش و خوش تيپ خوشگل خانوم
  بوس


 6. page12 در 12/28/03 گفت :

  سلام
  دوست داشتم عکس های این آلبوم رو می دیدم!

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 7:52 ب.ظ پاسخ داد :

  تنها راهش عضو شدن تو فیس بوکمه…آی دیم هست violet weblog


 7. بهار در 12/28/03 گفت :

  آره واقعا.. در هر شرایط میشه به نوعی آراستگی زنانه رو داشت.. و خیلی اوقات ما (امثال من) اینو یادمون میره.وقتی میریم تو لاکمون ازین امر غافل میشیم!!

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 8:53 ب.ظ پاسخ داد :

  امان از این لاک یا غار!!!

  بهار در تاریخ مارس 29th, 2012 ساعت 1:11 ق.ظ پاسخ داد :

  واقعا..امان!!


 8. زهرا در 12/28/03 گفت :

  سلام ویولت عزیز و دوست داشتنی. فکر کنم سه سالی هست که میخونمت ولی تا حالا برات نظر نذاشته بودم. ویولت جان خیلی دلگیر با یه بغض و چشمای کمی اشک آلود ناشی از دل شکستگی و ناامیدی از آینده و زندگیم وبلاگتو باز کردمو بعد از دیدن پستت باید بگم که بغضم شکست. بد نه ها!! از اون اشکایی که آدمو شاد و سبک میکنه. ممنونم ازت. من این حرفای تو رو که میخونم اصلا انرژی مثبت میگیرم. دوست دارم. دوست دارم. دوست دارم. منو که نمیشناسی ولی خیلی خیلی دلم میخواد که میدیدمت از نزدیک و همچنین اینکه کاش میشد از همون راه دور برام انرژی مثبت بفرستی عزیزم.Smile

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 8:53 ب.ظ پاسخ داد :

  بووووس


 9. Yek Zan در 12/28/03 گفت :

  ویولت عزیزم
  عکس ها نشون دهنده ی روح مقاومت تو هستند…این که سرشار از انرژی و حس زندگی هستی
  و این واقعا قدرت روح تو رو نشون میده
  امیدوارم همیشه همین قدر مقاوم و مستحکم باشی
  اما سوالم اینه
  ایا واقعا زنانگی «ست» بودن رنگ هایی که به بدن میزنیم؟
  مطمئنم تعریف تو از زنانگی اراستن ظاهری نیست که مردهای امروز جامعه ی ما «برجسته» ترش رو میخوان
  زنانگی من و تو، در اعماق روحمون هست /حس زندگی که امروز در تو در قالب این اراستگی ظهور کرده و باید هم باشه
  اما تمامش نیست…
  چنان که این ظاهر اراسته رو خیلی از دختر های امروزمون دارن ولی روحشون بویی از زنانگی حقیقی نبرده..
  هدفم این بود که تو هم، با محبوبیتی که داری در فضای مجازی، کمک کنی به این نسل یاد بدیم زنانگی حقیقی چیه…تا به عروسک های خیمه شب بازی این روزهای تهران تبدیل نشن
  متشکرم

  violet در تاریخ مارس 28th, 2012 ساعت 9:49 ب.ظ پاسخ داد :

  کاملا باهات موافقم
  که اگه منظورم این بود یه عروسک یه باربی از هر زنی زن تره


 10. فرحناز در 12/28/03 گفت :

  مسلماً آراستگی چیز خیلی خوبی است و مسلماً هیچ آدم ناتوان جسمی هم ناآراسته نیست و مسلماً آراستگی به معنای زنانگی نیست. زنانگی این نیست واقعاً که زن خودش را آراسته کند تا دیگران لذت ببرند! زنانگی حتماً خیلی فراتر از این هاست و این بخش خیلی کوچیکیش است.
  کاش زنی مثل شما این قدر با عکس گذاشتن از خود، خودش را کوچک نمی کرد. مسلماً کسانی که شما را دوست دارند باید برای چیزهای خیلی بیشتر و بهتری شما را دوست داشته باشند.


 11. ريحانه در 12/28/03 گفت :

  خدائيش چيكار ميكني اينقدر فرم ناخنهات خوبه؟يعني من هميشه تو كف ناخن هاي تو موندم


 12. ز در 12/29/03 گفت :

  salam
  khob albatte ke zananegi dar taro tamizo morattab boodan jelve mikone amma khob in faghat ye bod v ye bode kheili koochikeshe shayad. be har hal dariche doorbine zanane fiminist ghadri ba dariche doorbine shoma fargh dare,ba ehteram

  violet در تاریخ مارس 29th, 2012 ساعت 9:14 ق.ظ پاسخ داد :

  شما ظاهرا عکسهای اون آلبوم رو ندیدی که اگه ببینی متوجه میشی تمام ابعاد در برگرفته شده چه زنانگی روستایی چه زنانگی یک زن شهری


 13. ثریا در 12/29/03 گفت :

  چه دستای زیبا و قشنگی داری.خیلی نازن هزار ماشا…خودتم معلومه که خیلی خوشگلی.


 14. لیلی در 12/29/03 گفت :

  یعنی عاشقتم درسته Smile
  ظاهرا هیجکسی حوصله ی بحث نداره …همه ,همه چی گفتن الا اینکه نظرات ما رو به چالش بکشن Big Smile)